Domy ekologiczne - nowa koncepcja budowy domów z naturalnych materiałów

dom ekologiczny

Domy Ekologiczne łączą w sobie najbardziej zaawansowaną niemiecką i austriacką technologię z zaletami naturalnych materiałów. W Portugalskiej Sintrze do ocieplenia podłogi w takim domu użyto sześciuset worków z keramzytem Leca® Dry.

 

Organic Houses to projekt systemu budynków jednorodzinnych, którego współtwórcą jest Mareines Arquitetura, jedno z najbardziej znanych biur projektów w zakresie zrównoważonego budownictwa. Green Heritage wybudował Organic Houses wykorzystując systemy suchej zabudowy z materiałów naturalnych i Leca® KERAMZYTU. O wyborze materiałów decydowało zapotrzebowanie na energię do ogrzewania zimą i chłodzenia latem

Konstrukcyjne drewno krzyżowo klejone

Portugalscy specjaliści z Green Heritage zaprojektowali konstrukcję budynku w stylu Pombaline, znanym również jako Cross Laminated Timber (CLT). Większość konstrukcji domów jest wykonywana z niemieckiego i austriackiego drewna w technologii CLT. „Istnieją tysiące budynków o konstrukcji szkieletowej w Europie, które wybudowano ponad 50 lat temu i nadal doskonale nadają się do zamieszkania. "Tworzymy domy, które przetrwają kilka pokoleń, są odporne na trzęsienie ziemi i zapewniają wysoki komfort cieplny” - stwierdza Jorge Van Kriken, szef Green Heritage.

Szybka budowa wspierana przez BIM

Budowę tych domów rozpoczyna się w systemie BIM (Building Information Modeling), który pozwala na wirtualną realizację projektu i ocenę budynku w różnych aspektach funkcjonowania. Możliwość symulacji pozwala na wyłapanie potencjalnych problemów projektowych, wykonawczych i eksploatacyjnych. "Mogliśmy przeanalizować konstrukcję domu z dokładnością do milimetra. BIM pozwala nie tylko na zapoznanie się z prezentacją graficzną, tworzy również wstępną konstrukcję obiektu”, wyjaśnia Jorge Van Krieken.

Leca® Dry: prosta w aplikacji izolacja termiczna

Dobra izolacyjność termiczna jest kluczowa przy realizacji domów ekologicznych. Na podłożach pod posadzkami ułożono lekkie i suche kruszywo Leca® Dry o wilgotności poniżej 1%. Keramzyt to produkt z gliny - naturalnego surowca, zgodny z koncepcją ekologicznej i suchej konstrukcji. Łatwa aplikacja i dobry komfort cieplny domu, zapewniło Leca® KERAMZYTOWI znaczącą przewagę nad innymi materiałami.

 

Please register your details first

Areas of interest