Leca® BLOK czyli keramzyt w domu

leca blok

„Zdrowo i komfortowo mieszkać” to hasło, które chcemy zrealizować podejmując trud budowy własnego domu. Zdrowo - czyli w zgodzie z naturą. Zaczynamy zatem poszukiwać materiałów budowlanych, spełniających te oczekiwania.

W tym miejscu często wybór pada na elementy drewniane. Skandynawowie, którzy słyną ze szczególnej dbałości o zachowanie naturalnego środowiska już 60 lat temu rozpoczęli poszukiwanie alternatywnego do drewna materiału, który mógłby posłużyć do budowy równie „zdrowych” domów. Poszukiwania te doprowadziły do ciekawych i „budujących” wniosków. 


Bloczki i pustaki wykonane są z kruszywa keramzytowego łączonego zaczynem cementowym czasami z niewielką ilością piasku. Inaczej mówiąc są to wyroby z lekkiego betonu keramzytowego łączące w sobie właściwości innych materiałów do budowy ścian. Sam keramzyt to ceramiczne kruszywo. Pustaki systemu Leca® BLOK mają podobny ciężar do wyrobów z gazobetonu. Dodatkowo mają właściwości ceramiki charakteryzującej się dużą trwałością. Zamki i kościoły z cegły wybudowano kilka wieków temu i stoją do dzisiaj.

Lekki porowaty materiał jakim jest gazobeton i keramzytobeton to materiał konstrukcyjny i izolujący termicznie, czyli Leca® BLOK łączy w sobie właściwości ceramiki i gazobetonu. W systemie są jeszcze pełne bloczki z keramzytobetonu mające podobne właściwości w zakresie wytrzymałości i izolacyjności akustycznej jak wyroby z silikatów.

 
Zapraszamy do pobrania bezpłatnej broszury, w której znajduje się więcej informacji o systemie Leca® BLOK

Please register your details first

Areas of interest