Wywiad - Mischel Tabares Henao

wywiad

Mischel ma 26 lat i zajmuje stanowisko Raw Material Development Specialist. Jest inżynierem Technologii Chemicznej ze specjalizacją w Materiałach Funkcjonalnych z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Witamy ponownie w zespole Leca Polska. Aktualnie objęłaś stanowisko „Raw Material Development Specialist”. Proszę rozszyfruj nam polską nazwę tego stanowiska. 
Mischel Dziękuję bardzo. Niezmiernie się cieszę, że mogłam wrócić do miejsca, w którym tak naprawdę rozpoczęłam swoją karierę zawodową. Od teraz będę Specjalistą ds. Rozwoju Surowców Produkcyjnych.


Czym zajmowałaś się wcześniej? 
Mischel Na samym początku swojej przygody w zawodzie zajmowałam się kontrolą jakości keramzytu, paliw oraz dodatków technologicznych w zakładzie produkcyjnym Leca w Gniewie. Natomiast w kolejnej pracy kontrolowałam jakość materiałów wyjściowych w zakładzie produkującym farmaceutyki. Można więc powiedzieć, że teraz trochę zmieniłam branżę - nie tylko gałąź przemysłu, ale też rodzaj stanowiska i jego sens.


Co skłoniło Cię, aby ponownie zawodowo związać się z Leca Polska?
Mischel Odkąd pierwszy raz zetknęłam się z Waszym produktem i miałam z nim bezpośredni kontakt w ramach procesu kontroli jakości, zawsze byłam go ciekawa. Jest to materiał, który już teraz ma wiele zastosowań, a który wciąż się rozwija. Poza tym wizja powrotu do miejsca, które lubiłam, była bardzo miła.


Czy mogłabyś powiedzieć więcej czym praktycznie i w jakim zakresie będziesz się zajmować? 
Mischel Właściwie rozwiązanie zagadki kryje się w nazwie stanowiska. Zajmować się będę surowcami produkcyjnymi, a dokładniej znajdowaniem potencjalnych alternatywnych surowców oraz dodatków technologicznych, które pozwolą na ograniczenie zużycia gliny, czyli surowca kopalnego. Jak doskonale wiemy, nasze złoża nie są odnawialne. Dlatego aby przedłużyć ich życie, będę starała się odnaleźć dla nich substytuty w takiej samej, bądź nawet lepszej jakości, aby nasz produkt nadal spełniał oczekiwania klientów i wymagania norm.

Czy Twoja praca będzie ograniczała się tylko do Leca Polska?
Mischel Stanowisko to zostało stworzone po to, żeby wspierać wszystkie zakłady produkcyjne LECA®. W każdym kraju pragniemy dążyć do jak najbardziej zrównoważonej produkcji. W myśl zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, może to być wykonalne przez wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych, które z punktu widzenia swojego cyklu życia mogłyby się wydawać już zbędne, a w rzeczywistości mogą stanowić cenne źródło zasobów odnawialnych. Wyprodukuj-zużyj-wykorzystaj ponownie, dokładnie tak jak w przypadku naszego produktu LECA®.


Na co liczysz w nowej pracy? 
Mischel Myślę, że najbardziej liczę na rozwój, nie tylko siebie, ale także w takim szerszym kontekście. Poprzez moje działania będę mieć większy wpływ, na to co dzieje się z produktem, a to na pewno będzie bardzo satysfakcjonujące.


Musimy przestawiać się na nowe tory jeszcze bardziej proekologiczne w naszej pracy zawodowej. A co najbardziej lubisz robić po pracy? 
Mischel Bardzo lubię gotować i robić wypieki cukiernicze, a w myśl ruchu no-waste staram się wykorzystywać do tego wszystko, co znajdę w zasięgu ręki. Poza tym uwielbiam zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, ponieważ uważam, że to bardzo poszerza perspektywę i potrafi otworzyć oczy. A żeby się rozwijać, trzeba mieć otwarty umysł.


Co będzie Twoim głównym zadaniem/celem w najbliższej przyszłości?
Mischel Główny cel, który jest przede mną postawiony, to znalezienie materiałów, które nadawałyby się do naszej produkcji i mogłyby uzupełnić nasz surowiec kopalny, zwracając przy tym oczywiście uwagę na wszelkie zasady zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy za poświęcony czas.  Życzymy Ci sukcesów w pracy na nowym stanowisku i wiele radości i uśmiechu w życiu prywatnym. :)

Please register your details first

Areas of interest