BOISKA Z KERAMZYTOWYM DRENAŻEM

Często zdarza się, że teren przeznaczony pod bieżnię, kort lub boisko znajduje się na gruntach podmokłych, o niejednolitym uwarstwieniu lub nieprzepuszczalnych. Wówczas koniecznym staje się wykonanie drenażu powierzchniowego.

Zobacz więcej
przekrój

Schemat drenażu z Leca® KERAMZYTU pod bieżnią lub boiskiem.

 

Taki drenaż przede wszystkim powinien szybko odbierać i odprowadzać wody opadowe. Ponadto, dobrze jest, jeżeli materiał drenażowy jednocześnie izoluje termicznie podłoże przed przemarzaniem.

 

Leca® KERAMZYT w obiektach sportowych

Wszystkie wyżej wymienione wymagania spełnia Leca® KERAMZYT. To ceramiczne, lekkie, mrozoodporne i termoizolacyjne kruszywo produkowane jest ze specjalnego rodzaju gliny wysokoilastej. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem filtracji.

Warstwa keramzytu owinięta geowłókniną równomiernie rozkłada obciążenia i zmniejsza ciężar własny warstw drenażowych. Można na niej wykonywać podbudowy i nawierzchnie, zarówno naturalne trawiaste, jak i sztuczne. Keramzytowe drenaże to wielokrotnie sprawdzone rozwiązania dla boisk i hal sportowych w Polsce i Europie.

Please register your details first

Areas of interest