Domy z keramzytu

Dlaczego warto budować dom z keramzytu?

Keramzyt to doskonały materiał budowlany. Jest to lekkie kruszywo ceramiczne w formie kuleczek, które sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu i codziennego życia: budownictwie, ogrodnictwie, rolnictwie, geotechnice i ekologii. Odpowiednia obróbka sprawia, że glina staje się lekkim materiałem ognio- i mrozoodpornym, ma świetne parametry izolacji termicznej i akustycznej. Jest to ekologiczna alternatywa dla innych materiałów. Z keramzytu wytwarza się między innymi pustaki ścienne i stropowe oraz bloczki keramzytowe, z których z powodzeniem można stawiać budynki mieszkalne. W przypadku bloczków i pustaków czasami można spotkać określenie: keramzytobeton, gdyż powstają przez połączenie keramzytowych kulek i zaczynu cementowego. Domy z keramzytu można spotkać w Polsce coraz częściej. Dlaczego warto je budować?

oszczedny dom

Oszczędność czasu

Budowa własnego domu może kojarzyć się z długimi miesiącami, które dzielą nas od wejścia na plac budowy do zamieszkania pod "własnym dachem". Domy z keramzytu można wybudować bardzo szybko, jest to jedna z głównych zalet wykorzystania tego materiału. Pustaki i bloczki są łatwe w murowaniu. Można z nich wznosić ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy, nadproża oraz elementy systemów kominowych i przewodów wentylacyjnych - nie ma konieczności wyszukiwania różnych materiałów od przeróżnych dostawców. Jeden producent dostarcza komplet materiałów do budowy ścian, stropów i kominów. Kompletując odpowiednio dostawy wykorzystuje się w 100% środki transportowe. Oszczędność czasu i brak problemów z dostawcami na budowę to także większa kwota pieniędzy w kieszeni Inwestora.

 

Dobra izolacja

Dzięki zastosowaniu keramzytu budynek zyskuje cechy tego materiału. Dom z keramzytu jest bardzo dobrze izolowany termicznie. Właściwości izolacyjne i akumulacyjne porowatych granulek sprawiają, że koszty ogrzewania budynku pozostaną niskie. Ściany chronią przed przenikliwym zimnem, ale i nadmiarem ciepła podczas letnich upałów. To co decyduje o wyjątkowości tego materiału to jego świetna paroprzepuszczalność, czyli możliwość przenikania, odprowadzania pary wodnej na zewnątrz pomieszczeń. W pokojach nie dochodzi do zawilgocenia, dzięki czemu nie ma ryzyka rozwoju grzybów i pleśni.

 

Kolejne korzyści

Materiał ceramiczny, jakim jest keramzyt, znany jest ze swoich właściwości ognioodpornych, lekkości oraz bardzo dużej trwałości. Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy Skandynawii budują swoje domy z keramzytu i bardzo cenią właściwości tych kuleczek, co jest dowodem na użyteczność i świetne możliwości izolacji od zimna oraz nie zatrzymywania wilgoci. Hiszpanie i Portugalczycy także korzystają z keramzytu, gdyż tak samo dobrze izoluje wnętrza od gorąca w morskim klimacie.

 

Najlepszy dostawca

Gdy wybór materiału, z którego ma być budowany dom, jest podjęty, należy wybrać najlepszego dostawcę. Leca to uznany polski producent keramzytu wysokiej jakości. Bloczki i pustaki, które z niego powstają charakteryzują się najwyższą dostępną na rynku paroprzepuszczalnością i wysoką termoizolacyjnością, dlatego doskonale sprawdzają się w budowie domu z keramzytu w polskim klimacie. Materiały systemu Leca BLOK produkuje obecnie w Polsce ponad dwudziestu Producentów. Warto postawić na najwyższą jakość, unikając problemów w trakcie budowy i latami ciesząc się z taniego w utrzymaniu, doskonale izolowanego domu.

Please register your details first

Areas of interest