FUNDAMENT NA GRUNTACH O SŁABEJ NOŚNOŚCI

Co zrobić gdy na działce występują torfy, gitie lub stare nasypy wykonywane w sposób niekontrolowany, a obecnie należy posadowić na nich budynek?

Zobacz więcej
fundament

BUDOWA NA SŁABONOŚNYCH GRUNTACH

Metod na dostosowanie gruntu w podłożu jest kilka. Najprostsza jest wymiana gruntu czyli usunięcie słabego gruntu do głębokości, na której występują grunty nośne, dowóz, ułożenie i zagęszczenie nośnego podłoża z piasku i pospółki. Można też posadowić obiekt na wcześniej wykonanych palach. Problemy ekonomiczne i wykonawcze powstają gdy warstwa gruntu o słabej nośności ma znaczną grubość.

I tu pomocną może być prosta metoda sprowadzająca się do usunięcia jedynie części słabego gruntu na niewielką głębokość i zastąpienie tej warstwy kilkakrotnie lżejszym trwałym, nośnym i mrozoodpornym Leca® KERAMZYTEM. Lekkie wypełnienie jakim jest „materac” z keramzytu owinięty w geotkaninę zmniejsza obciążenie na słabe podłoże i stanowi nośną platformę, na której można wykonać fundamenty, a na nich budynek.

Zapraszamy do wypełnienia formularza aby pobrać bezpłatny artykuł z przykładem budowy przedszkola na gruntach o niskiej nośności.

Please register your details first

Areas of interest