Leca® KERAMZYT pomaga przy uprawie roślin

Każdy posiadacz ogrodu pragnie, aby rosnące w nim rośliny były dorodne i piękne. Wymaga to szeregu zabiegów pielęgnacyjnych i nawożenia, które wspomagają wzrost roślin i decydują o ich wyglądzie. Jednak w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe podłoże, podstawowy warunek dobrej kondycji roślin.

ogrodnictwo

Niezależnie od tego, czy wykonujemy nasadzenia w istniejącym podłożu, czy też dokonujemy jego wymiany, jako dodatek poprawiający warunki wzrostu roślin warto zastosować specjalne lekkie kruszywo Leca® KERAMZYT. Korzystnie wpływa na strukturę fizyczną podłoża, podnosi jego porowatość poprawiając warunki powietrzno-wodne, stabilizuje warunki termiczne.

Leca® KERAMZYT powstaje w procesie wypału glin pęczniejących. Jest lekki, trwały, nierozpuszczalny w wodzie, nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu. Jest obojętny chemicznie, odporny na działanie kwasów humusowych, nawozów i środków ochrony roślin.

Sposób działania jest bardzo prosty. Nie wymaga specjalnych narzędzi ani szczególnej, dodatkowej wiedzy. Zalecana mieszanka 7 części ziemi ogrodniczej i 3 części keramzytu powoduje, że rośliny mają większe przyrosty nawet o 25% oraz są intensywniej wybarwione. Proporcje ustalono prowadząc ponad 2 letnie testy na próbie 1000 sztuk popularnego żywotnika Smaragd.

Prostota wykonania, niski koszt i skuteczność metody, to jej niepodważalne atuty. Jeden raz wykonana podczas nasadzenia czynność procentuje efektownym wzrostem roślin przez wiele kolejnych lat.

Obecnie dostępny jest Leca® KERAMZYT ogrodniczy w dwóch granulacjach (wielkości ziaren): Leca KERAMZYT ogrodniczy M 4-10 mm oraz Leca KERAMZYT ogrodniczy L 10-20 mm. W mieszankach do małych doniczek o pojemności do 2,5 l zalecane jest stosowanie jedynie drobniejszego kruszywa frakcji 4-10 mm, natomiast przy planowanej uprawie w większych donicach i uprawach w gruncie, można stosować dowolną frakcję lub ich mieszankę. 

W 2015 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało decyzję pozwalającą na wprowadzenie do obrotu Leca® KERAMZYTU ogrodniczego jako mineralnego środka poprawiającego właściwości gleby.

Kruszywo dostępne jest w workach o poj. 55 litrów i w dużych big-bagach o poj. 2,0 m3

Tutaj można bezpłatnie pobrać broszurę ogrodniczą

Pierwsze 3 zdjęcia wykonano w trakcie kolejnych faz testu na próbie 1000 sztuk żywotnika Szmaragd.

Please register your details first

Areas of interest