NOWE ZASTOSOWANIE KERAMZYTU

Wykorzystywany w budownictwie, ogrodnictwie i rolnictwie, w akwarystyce i przy budowie dróg, do konstruowania kadłubów statków i wycierania dżinsów, popularny keramzyt znalazł zupełnie nowe zastosowanie…

Zobacz więcej
konkurs

A odważnymi „odkrywcami” okazali się bardzo kreatywni i bardzo młodzi mieszkańcy Gniewu oraz okolic.

 

Konkurs

Ponad 100 dzieci z 10 placówek oświatowych z Gniewu i okolic przez miesiąc tworzyło… bociany z keramzytu. Dzieci wyklejały swoje bociany na wielkoformatowych planszach w ramach konkursu artystycznego „Nasz bocian”, który został zorganizowany w Gniewie we współpracy ekologicznego Stowarzyszenia Heliantus i zakładu Leca®. Akcja była wpisana w obchody Dnia Bociana Białego, czyli święto jednego z najbardziej lubianych ptaków w Polsce.

Wykonanie prac, oprócz wyobraźni, plastycznego zacięcia i znajomości anatomii bociana wymagało wielkiej staranności, zaangażowania i czasu. Każda z 10 szkół biorących udział w konkursie otrzymała od zakładu Leca® keramzytowe granulki do wyklejania, ekologiczne farby i kleje oraz specjalnie przygotowane plansze. Po ostatecznym ułożeniu kompozycji bociany zostały pomalowane według dziecięcych upodobań i wyobraźni. Dzięki temu każdy bocian stał się kolorowy i niepowtarzalny!

 

Wspaniałe efekty

Wszystkie prace oceniło jury konkursowe, następnie dzieci zostały zaproszone przez organizatorów na uroczyste wręczenie nagród. I miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Zwycięzcy (miejsca I-IV) pojechali w nagrodę do Centrum Hewelianum w Gdańsku – nowoczesnego ośrodka przybliżającego naukę poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie. Aktualnie w centrum Gniewu można podziwiać wystawę wszystkich wspaniałych prac. 

nagrodzone

I miejsce w konkursie zajęła praca uczniów szkoły w Tymawie 

 

Jakie jeszcze zastosowanie znajdą keramzytowe kulki? Kto wie, przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic…

 

Konkurs „Nasz bocian” został zorganizowany został we współpracy Eko Centrum Heliantus  (organizator) oraz zakładu Leca® w Gniewie produkującego keramzyt (sponsor).

Pełna lista laureatów konkursu:

  • I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie
  • II miejsce: Gimnazjum przy Zespole Szkół w Opaleniu
  • III  miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie
  • IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Pieniążkowie przy Zespole Szkół w Opaleniu
  • Nagroda specjalna: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

Please register your details first

Areas of interest