REMONTUJESZ DOM LUB MIESZKANIE? ULŻYJ STROPOM I PODWYŻSZ STANDARD!

Remont starego domu to fascynująca wędrówka po technologiach i materiałach z minionych lat. Odkrywając kolejne warstwy stropu natrafiamy na różne rozwiązania wynikające z ówczesnych realiów budowlanych. Każdy z zastosowanych wtedy materiałów spełniał w stropie określoną funkcję: izolacyjną lub konstrukcyjną.

Zobacz więcej
remonty stropy

Dawne technologie

Dawniej, w stropach, jako zasypki izolacyjne i wypełniające stosowano polepy z gliny, wapna i trocin, a później zasypki z gruzu lub żużla. Na wierzchu układano deski lub podkłady betonowe.
Co z tym zrobić podczas remontu?

 

Problemy do rozwiązania

Wymiana zasypek izolacyjnych

Stare ciężkie zasypki dokładnie rozkładały się pomiędzy belkami stropowymi skutecznie izolując akustycznie strop. Obecnie nie zawsze jest możliwe szczelne ułożenie płyt ze styropianu lub wełny. Materiały te są skuteczne w pełnych rozwiązaniach systemowych, które sprawdzają się przy wykonywaniu nowego stropu.

Wyrównanie powierzchni stropu

Stare stropy drewniane często wykazują znaczne ugięcia. Spowodowane jest to między innymi dużym ciężarem polepy. Jeden metr kwadratowy takiego wypełnienia może ważyć nawet 150 kg. Aby zatrzymać dalsze ugięcie stropu i bezpiecznie móc go użytkować warto zmniejszyć obciążenie w stropie wprowadzając materiał lżejszy, a równie skutecznie izolujący.

ciezar jakosc strop

Rozwiązanie dla każdego remontowanego stropu

Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo, które może być zastosowane przy remoncie każdego stropu. Jako materiał niepalny stanowi barierę przeciwogniową, jako materiał o wewnętrznej porowatej strukturze pomaga zapewnić odpowiednią izolacyjność akustyczną. W zależności od granulacji keramzyt jest od dwóch do czterech razy lżejszy niż stare polepy, zasypki z gruzu lub żużla.

 

Remont stropu drewnianego

W stropie drewnianym Leca® KERAMZYT izoluje akustycznie i poziomuje ugięty strop.

strop drewniany

opis kolejnych warstw:

1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 2. Leca® KERAMZYT podsypkowy 3. Płyty suchego jastrychu

Zobacz więcej o remoncie stropu drewnianego

 

Remont stropu WPS

stropie WPS Leca® KERAMZYT stanowi wypełnienie oraz podłoże pod płyty suchego jastrychu. Eliminuje to wszystkie mokre prace skracając tym samym czas realizacji.

strop wps

opis kolejnych warstw:

1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 2. Leca® KERAMZYT podsypkowy 3. Płyty suchego jastrychu

Zobacz więcej o remoncie stropu WPS

 

Remont stropu Kleina

stropie Kleina Leca® KERAMZYT dokładnie wypełnia przestrzeń między belkami i pozwala na ułożenie klasycznej izolacji akustycznej oraz szlichty cementowej.

strop kleina

opis kolejnych warstw:

1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 4. Pianka poliuretanowa, wełna lub styropian 5. Szlichta cementowa

Zobacz więcej o remoncie stropu Kleina

 

Leca® KERAMZYT jest niezastąpiony przy remontach

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropodachówpodłóg na gruncie, w zasypkach i drenażach, izolacjach instalacji zewnętrznych oraz w wielu innych rozwiązaniach. Więcej informacji technicznych, w tym gotowe rozwiązania wraz z rysunkami CAD dla remontowanych i nowo projektowanych obiektów znajdziesz w sekcji rozwiązania. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych doradców technicznych.

zobacz  Przeczytaj też inne artykuły o zastosowaniu keramzytu przy remoncie domu lub mieszkania:

Please register your details first

Areas of interest