REMONTUJESZ DOM? POSTAW NA CIEPŁĄ I SUCHĄ PODŁOGĘ NA GRUNCIE!

W każdym domu, jedną z barier oddzielających nas od otoczenia jest podłoga na gruncie. Dawniej podłogi te wykonywano jako betonowe podkłady na warstwie piasku lub gruzu. W budynkach bez piwnic były to najczęściej wentylowane podłogi drewniane ułożone na legarach i słupkach ceglanych.

Zobacz więcej
remonty posadzki

Jedna warstwa za trzy

Termiczne izolacje tych starych podłóg nie spełniają dziś obowiązujących przepisów związanych z ochroną cieplną budynku.
Obecnie, przy okazji remontu, coraz bardziej popularne staje się wykonywanie podłogi na gruncie na keramzycie. W porównaniu ze standardowo stosowanym rozwiązaniem zmniejsza się liczba warstw podłogi. Jedna warstwa keramzytu zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz izolację termiczną.

cieplo wilgoc podloga

Trzy rozwiązania do wyboru

Warstwa zagęszczonego keramzytu ma kilkakrotnie większą wytrzymałość niż styropian. Ponadto keramzyt nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami (np. bitumami), nie podlega procesom starzenia i nie traci swoich właściwości przez dziesiątki lat użytkowania. Po usunięciu starej posadzki i „zimnej” podbudowy, podłogę na keramzycie można wykonać na trzy sposoby.

 

Keramzyt układany luzem

Obecnie produkowany Leca® KERAMZYT impregnowany to specjalnie przygotowane kruszywo przeznaczone właśnie do podłóg na gruncie. Impregnacja zabezpiecza keramzyt przed podciąganiem wilgoci. Wykonanie podłoża polega na ułożeniu warstwy 30-35 cm keramzytu, zagęszczeniu jej, ułożeniu na wierzchu szprycu cementowego, a na nim dwóch warstw folii. Następnie wykonuje się szlichtę cementową pod posadzkę.

remont podloga luz

Zobacz rozwiązanie podłogi na Leca KERAMZYCIE luzem

 

Keramzyt układany w workach

To bardzo szybka metoda. Wystarczy ułożyć worki z Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym L, przeciąć je od góry, ułożyć folię i szlichtę pod posadzkę.

remont podloga worki

Zobacz rozwiązanie podłogi na Leca KERAMZYCIE w workach

 

Keramzyt pod podłogą drewnianą

W miejscu starej zasypki z piasku lub gruzu, pomiędzy słupkami, układa się Leca® KERAMZYT impregnowany pozostawiając pod deskami szczelinę wentylacyjną ok. 1 cm.

remont podloga drewniana

Zobacz rozwiązanie podłogi drewnianej na Leca KERAMZYCIE impregnowanym

Każde z zaprezentowanych powyżej rozwiązań co najmniej trzykrotnie poprawia izolacyjność termiczną w porównaniu ze starą podłogą!

 

Leca® KERAMZYT jest niezastąpiony przy remontach

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropów, stropodachów, w zasypkach i drenażach, izolacjach instalacji zewnętrznych oraz wielu innych rozwiązaniach. Więcej informacji technicznych, w tym gotowe rozwiązania wraz z rysunkami CAD dla remontowanych i nowo projektowanych obiektów znajdziesz w sekcji rozwiązania. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych doradców technicznych.

zobacz   Przeczytaj też inne artykuły o zastosowaniu keramzytu przy remoncie domu lub mieszkania:

Please register your details first

Areas of interest