Budownictwo kubaturowe i obiekty sportowe

Wiele obiektów budowlanych znajduje się na podłożu, które wcześniej wymagało odpowiedniego ustabilizowania. Specyfika tych realizacji jest inna niż w przypadku sieci infrastruktury drogowej. Obciążenia są stałe, a ich rozkład mniej równomierny niż chociażby w nasypie drogowym. Jednocześnie profil ewentualnych osiadań musi być bezwzględnie równomierny. Wypełnienie keramzytowe pozwala stabilnie posadowić hale, budynek mieszkalny lub obiekt sportowy.

Budynek posadowiony na gruntach organicznych z zastosowaniem „materaca” z Leca® KERAMZYTU geotechnicznego

Na dużych powierzchniach boisk i bieżni keramzyt zapewnia dodatkowo ochronę przed przemarzaniem i wysadzinami oraz sprawne odwodnienie i drenaż

Skatepark zlokalizowany na nasypach niekontrolowanych

Zasada działania wzmocnienia przez odciążenie

Lekkie wypełnienie z Leca® KERAMZYTU

Aby budować na słabonośnym gruncie, wykorzystując lekkie wypełnienie stosuje się zasadę kompensacji naprężeń. Ciężar nasypu, konstrukcji drogowej i obciążenia ruchem jest równoważony zastąpieniem wierzchniej warstwy ciężkiego rodzimego gruntu lekkim wypełnieniem.

Zasada działania oparta jest na dwóch podstawowych parametrach Leca® KERAMZYTU:

Mały ciężar

Duży kąt tarcia wewnętrznego

Leca® KERAMZYT nowoczesny materiał o imponujących możliwościach

Keramzyt jest sprawdzonym, wysokiej jakości, wydajnym i trwałym lekkim kruszywem ceramicznym, które znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest to wypalana w wysokiej temperaturze glina w postaci różnej wielkości granulek, każda z nich ma twardą ceramiczną skorupę, która otacza porowaty rdzeń o strukturze przypominającej plaster miodu. Unikalną cechą keramzytu jest połączenie w jednym materiale wielu użytecznych (czasem z pozoru sprzecznych) właściwości.

Zobacz także

LECA® KERAMZYT GEOTECHNICZNY

Please register your details first

Areas of interest