Co łączy drogi budowane w Finlandii z pszczołami w Polsce?Keramzyt ma bardzo wiele zastosowań w budownictwie, geotechnice, ogrodnictwie, ekologii

Jak sugeruje powyższe pytanie, treść najnowszego wydania międzynarodowego magazynu BUILD jest zaskakująca i zróżnicowana. Kiedy ktoś pyta nas, do czego służy jego główny bohater, keramzyt, mamy chęć odpowiedzieć, że „prawie do wszystkiego”. W tym numerze znajdziecie sporo przykładów, konkretnych dowodów na to, że tak jest w istocie.

W Polsce, kraju który chce być przyjazny dla zwierząt, rozwiązania oparte na keramzycie Leca® zapewniają pszczołom zaspokojenie pragnienia i pożywienie, a rybom czystą wodę w akwariach. W stolicy Danii, Kopenhadze, jeden z najbardziej spektakularnych budynków, siedziba Duńskiego Teatru Królewskiego, został zbudowany przy użyciu kruszywa Leca®, praktycznie na wodzie. Zwróćcie także uwagę na domy w Bouca, architektoniczną perełkę jaka powstała przy użyciu bloczków Leca® w Portugalii. Z Finlandii pochodzi przykład rozwiązania problemu budowy drogi na niestabilnym podłożu, który udało się przezwyciężyć w sposób bezpieczny i ekonomiczny przy zastosowaniu keramzytu. To kilka wybranych realizacji.

A więc, nawet jeśli nie dostrzegamy tego na co dzień, keramzyt jest wokół nas, a najnowszy numer BUILD doskonale to ilustruje i mamy nadzieję, że okaże się ciekawy i inspirujący.

Magazyn BUILD 1 z 2017.jpg

Magazyn BUILD możesz obejrzeć lub pobrać PDF