Program kosztorysowy Kobra

Darmowy program do kosztorysowania Kobra Weber (wersja 12) pozwala na kalkulację robót budowlanych przy użyciu wyrobów Leca® oraz Weber. Z aplikacji można korzystać także w celach komercyjnych.

Program pozwala na profesjonalne przygotowanie kosztorysów budowlanych opartych o wybrane materiały produkowane, będące w ofercie Leca® i Weber. Kosztorysy można przygotować w różnych formatach np. Kosztorys Inwestorski, Kosztorys skrócony, Przedmiar z pozycjami KNR. W bazie katalogów poza katalogami specjalistycznymi znajdują się najbardziej popularne katalogi KNR 2-01, 2-02 i 4-01. Program dedykowany jest dla profesjonalistów i osób, które uczą się lub sporadycznie przygotowują kosztorysy. 

Pobierz program kobra weber wersja 12 (plik w formacie ZIP 15,3 MB)

Pobierz instrukcję szybki start (plik w formacie ZIP 2,7 MB)

 

WIĘCEJ O PROGRAMIE KOBRA

Nie każdy remont lub prace budowlane muszą niemile zaskoczyć kosztami. Aby uniknąć niespodzianek finansowych, dobrze jest w miarę dokładnie wyliczyć, na jakie kwoty należy się nastawić. Taką możliwość daje darmowy program do kosztorysowania Kobra Weber (wersja 12), pozwalający na kalkulację robót budowlanych przy użyciu wyrobów Leca® oraz Weber. Z aplikacji można korzystać także w celach komercyjnych. Programy do kosztorysowania doskonale przydadzą się do wszelkich prac budowlanych, instalacyjnych oraz drogowych. Dają duże możliwości porównywania cen przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Kobra to nowoczesny, uniwersalny, wysoce efektywny instrument kalkulacji kosztorysowej. Mogą z niego korzystać zarówno inwestorzy, wykonawcy jak i projektanci robót budowlanych wszystkich branż. Jest zrozumiały nie tylko dla profesjonalistów, ale także osób, które tylko sporadycznie przygotowują kosztorysy. Jego treść jest w pełni zgodna z obowiązującymi w Polsce rozporządzeniami i rekomendacjami, dotyczącymi standardów sporządzania kosztorysów, głównie inwestorskich. Program Kobra ma wiele ciekawych rozwiązań, posiada moduł wymiany danych, zapewniając także wysoki komfort pracy. Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie kosztorysów budowlanych, opartych o wybrane materiały produkowane, będące w ofercie Leca® i Weber. Można je opracować w różnych formatach np. Kosztorys Inwestorski, Kosztorys skrócony, Przedmiar z pozycjami KNR. 

Kobra to spójny, przejrzysty system, dzięki któremu można stosować metodę szczegółową i uproszczoną w jednym kosztorysie, w oparciu o wiele baz cen. Co więcej, dzięki programowi można równocześnie porównać informacje o cenach, pochodzące z różnych źródeł i różnych półek cenowych. Taka funkcja bardzo ułatwia pertraktacje cenowe pomiędzy inwestorem a wykonawcą. Program jest wyposażony również w funkcje ponadstandardowe, jak szacowanie przerobu, elementy planowania w czasie, oznaczenia podwykonawców a nawet wielowariantowe przeceny. Można w nim stosować indywidualne narzuty kosztów pośrednich lub zysku do wybranych pozycji kosztorysu.

Program Kobra Weber jest bezpłatny. Pozwala na wykonywanie kosztorysy również przez osoby, które rozpoczynają swoją swoje zmagania z niełatwą dziedziną ekonomii i kosztów w budownictwie. Narzędzie umożliwia także sprawdzenie i porównanie kosztorysów ofertowych przygotowywanych przez wykonawców.

Please register your details first

Areas of interest