Znajdź swoje rozwiązanie

Program z ponad 330 gotowymi rozwiązaniami z zakresu izolacji, drenaży, geotechniki, ogrodnictwa, ekologii wraz z rysunkami technicznymi (PDF i DWG), specyfikacjami, kalkulatorami, instrukcjami „krok po kroku”, wizualizacjami 3D.

Leca®, znajdź swoje rozwiązanie

 

Budując dom warto skorzystać z rozwiązań, która znacznie ułatwią nam planowanie wymarzonego lokum. Jednym z nich są specjalne programy, pomagające w wyborze najlepszej opcji w zakresie izolacji, drenaży, betonów lekkich, czy ekologii. Można w nich znaleźć rysunki techniczne, niezbędne specyfikacje, oraz instrukcje krok po kroku. Leca® KERAMZYT to ponad 330 pomysłów na wygodny dom. Program podzielony jest na działy: Podłoga na gruncie, Strop, Stropodach, Zielony dach, Drenaż. Dzięki temu można mieć wpływ nie tylko na wygląd domu, ale również całej przestrzeni przydomowej.

Współczesne wymagania, dotyczące budownictwa energooszczędnego to wytyczne zgodne z normami krajowymi. Bardzo często są one podyktowane odpowiednimi dyrektywami unijnymi, na przykład dotyczącymi ochrony środowiska. Wszystko to sprawia, że obecnie zupełnie inaczej buduje się domy lub remontuje już istniejące. Nowe tendencje w budownictwie wymagają od inwestora równoległego planowania wielu elementów, które wchodzą w skład domu. Dotyczy to instalacji chłodzących, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania oraz kanalizacyjnych a także izolacji różnego typu podłoża. Logistyka takiego przedsięwzięcia może przerażać, dlatego wychodząc naprzeciw takim wyzwaniom powstają programy, które pomagają w wykonaniu obliczeń, niezbędnych do właściwego wykonania poszczególnych elementów.

Rozwiązania Leca® opierają się na lekkim kruszywie ceramicznym, czyli keramzycie. Materiał ten posiada wiele zalet, które przydają się w różnych miejscach. Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, akustyczną i radiestezyjną. Jest odporny na mróz, ogień oraz działanie szkodliwych związków chemicznych. Nie szkodzą mu grzyby, pleśnie i gryzonie. Jest również wytrzymały na ściskanie. Z tego powodu ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Izoluje się nim podłogę na gruncie, buduje się z niego ściany i stropy, stosuje do izolacji, instalacji podziemnych, drenaży oraz pływających pokryw zbiorników. Keramzyt jest również doskonałym materiałem do tworzenia tak zwanych zielonych dachów. Trwałość tego całkowicie naturalnego kruszywa jest porównywalna do wysokiej jakości ceramiki.

Porowata struktura wewnętrzna każdej granulki jest jednocześnie zamknięta twardą i trwałą powłoką ceramiczną. Dzięki temu keramzyt poza doskonałymi właściwościami izolacyjnymi jest równocześnie paroprzepuszczalny. Właściwa cyrkulacja powietrza w obiekcie zapobiega gromadzeniu się wody i wilgoci, co bezpośrednio wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy. Badania laboratoryjne keramzytu wykazały, że w warunkach średniowilgotnych, czyli typowych dla eksploatowanego budynku materiał nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych. Przy dużym nawodnieniu zawilgoceniu ulega jedynie zewnętrzna powłoka granulki. Wystarczy kilka dni bez deszczu i materiał ulega całkowitemu osuszeniu.

Keramzyt to materiał niepalny, idealny jako element wykończeniowy. Co więcej, w trakcie pożaru nie wydzielają się z niego żadne szkodliwe substancje.

Please register your details first

Areas of interest