grafika o kampanii

Wypożyczone od Natury, czyli opowieść o zrównoważonym rozwoju…

Keramzyt Leca® jest dobrze znany od ponad 75 lat. Mimo tak długiej historii pozostaje materiałem bardzo nowoczesnym, szeroko stosowanym w inwestycjach z zakresu budownictwa mieszkaniowego, infrastruktury i gospodarki wodno-ściekowej.

Lekkie kruszywo ceramiczne Leca® jest powszechnie stosowane od 1940 roku. Chociaż od tamtego czasu keramzyt ciągle udoskonalano, nadal jest kruszywem ceramicznym wytwarzanym z glin pęczniejących. To materiał, który może spełniać wiele funkcji w zakresie izolacji i wypełnień, nie degradując przy tym środowiska. A zagadnienia ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, na które jeszcze 75 lat temu nie zwracano szczególnej uwagi, stały się obecnie przedmiotem szczególnej, wspólnej troski.

 

Cały czas skuteczny

Mówiąc prosto, przekształcamy 1 m3 wykopanej gliny w 5 m3 lekkiego kruszywa budowlanego. Ta niesłychanie korzystna proporcja 1:5 dowodzi, że nasza produkcja ma korzystny wpływ na cykl życia zasobów naturalnych. Uzyskujemy materiał o wszechstronnych właściwościach takich, jak np. wysoka trwałość, wytrzymałość, mały ciężar, przydatność do wielokrotnego użycia. Keramzyt Leca® pozwala na budowę ekologicznych i przyjaznych miejsc zamieszkania i pracy.

Kruszywo Leca® jest pięciokrotnie lżejsze od piasku, co pozwala na jednorazowy transport większych ilości. Ponadto jest chemicznie obojętne i może być wielokrotnie użyte, czyli nie musi być umieszczane na składowiskach odpadów zaśmiecających Ziemię. Dlatego można powiedzieć, że zostało ono „wypożyczone od Natury” i do niej wróci.

To nie jest kolejna ładna historyjka o zrównoważonym rozwoju. My to robimy naprawdę!

Please register your details first

Areas of interest