parada krow

To zdarzyło się w Portugalii

Dzięki keramzytowi Leca® możemy również tworzyć dzieła sztuki. W 2006 roku w Lizbonie, w Portugalii, miała miejsce międzynarodowa plenerowa wystawa sztuki współczesnej pod nazwą Cow Parade, czyli Parada Krów.

Podczas tego artystycznego wydarzenia lekkie kruszywo Leca® wykorzystane zostało w projekcie pod nazwą Comfortable Cow (Odpoczywająca Krowa), zrealizowanym przez projektanta Francisco Vaz da Silva. Krowa wykonana z kilku frakcji barwionego keramzytu o różnym uziarnieniu przyciągnęła uwagę wielu osób odwiedzających Parque das Nações.

A co stało się z odpoczywającą krową? Po wystawie krowa została wystawiona na licytację, a uzyskane w ten sposób fundusze przekazano na cele społeczne.

 

O artystycznej Paradzie Krów

Cow Parade to międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej, prezentowana w dużych miastach na całym świecie. Rzeźby krów są dekorowane przez miejscowych artystów i ustawiane w miejscach publicznych, takich jak stacje metra, gwarne aleje, deptaki i parki. Po wystawie krowy są licytowane na aukcjach, a dochód ze sprzedaży trafia na konta organizacji charytatywnych. Pierwsza impreza z cyklu CowParade® odbyła się w Zurychu w 1998 roku i od tej pory kolorowe krowy zawitały do ponad dwudziestu miast.

Więcej informacji na stronie http://www.cowparade.com/

Please register your details first

Areas of interest