komfort zycia

Przykład ze Szwecji

 

Dom zbudowany z bloczków i keramzytu Leca® ma wiele zalet. W porównaniu z popularnymi, drewnianymi skandynawskimi domami, domy Leca® nie wymagają częstych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych. Ponadto cechują się doskonałą izolacją, zarówno w przypadku niskich, jak i wysokich temperatur, zapewniając korzystny mikroklimat użytkownikom. Bryła domu wybudowana z bloczków Leca® przyjmuje i magazynuje ciepło, a następnie powoli, stopniowo oddaje je przez długi czas. Pełne bloczki skutecznie izolują od hałasu dochodzącego z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku.

Ułożenie keramzytu Leca® pod podłogi na gruncie pozwala na wykorzystanie jego właściwości drenujących, czyli osuszenie podłoża pod budynkiem. A po zakończeniu cyklu „życia budynku” keramzyt można w pełni poddać recyklingowi i ponownemu użyciu.

Pustaki i bloczki do budowy domu produkowane są z keramzytu Leca®, cementu i piasku. Składniki te jako materiały nieorganiczne nie powodują rozwoju grzybów i pleśni. Tym samym nie sprzyjają powstawaniu i rozwojowi chorób, takich jak astma i alergie.

Jörgen z Trosy w Szwecji opowiada, dlaczego podjął decyzję o wybudowaniu murowanego domu z zastosowaniem bloczków Leca®. - Taki dom nie wymaga malowania tak jak domy drewniane, a poza tym osiąga dobrą wartość na rynku wtórnym. Jest dźwiękoszczelny, a dobry klimat wewnątrz zapewniony jest zarówno latem, jak i zimą. Murowany dom może kosztować nieco więcej, ale biorąc pod uwagę koszty utrzymania, energii i wartość odsprzedaży, inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat. Gdybym budował dom ponownie, zbudowałbym dom z materiałów Leca®, bo oznacza to same korzyści - podsumowuje Jörgen.

Please register your details first

Areas of interest