Profesjonalne i wygodne e-narzędziaProfesjonalne, bezpłatne kalkulatory Leca® dla projektantów i nie tylko

Na stronie leca.pl w zakładce Dla projektanta stworzyliśmy nowy dział Kalkulatory. Zamieszczone tu bezpłatne, multimedialne narzędzia ułatwią projektowanie obiektów i rozwiązań z zastosowaniem Leca® KERAMZYTU lub elementów produkowanych na jego bazie. Zachęcamy do wypróbowania naszych kalkulatorów w wersji online oraz dwóch programów do pobrania.

Kalkulatory zasadniczo polecamy osobom zawodowo związanym z procesem projektowania w zakresie budownictwa, geotechniki, ogrodnictwa, ekologii. Z aplikacji znajdź swoje rozwiązanie z powodzeniem mogą także korzystać inwestorzy domów jednorodzinnych. Kalkulator materiałowy jest dedykowany osobom planującym budowę domu i analizującym związane z tym koszty.

A oto lista kalkulatorów:

  • Kalkulator geotechniczny ułatwia oszacowanie niezbędnej ilości Leca® KERAMZYTU przy projektowaniu inwestycji drogowych na gruntach o małej nośności.
  • Kalkulator dachy zielone jest pomocniczym narzędziem do poprawnego zaprojektowania kolejnych warstw dachu zielonego, w zależności od jego rodzaju, użytych materiałów oraz wymagań technicznych, takich jak: całkowita grubość, maksymalny ciężar, opór cieplny, magazynowanie wody.
  • Kalkulator materiałowy oblicza ilość materiałów systemu Leca® BLOK potrzebnych do budowy na podstawie uproszczonych planów budynku uzupełnionych odpowiednimi informacjami.
  • Kalkulator cieplno-wilgotnościowy to profesjonalne, bezpłatne narzędzie przyspieszające i upraszczające proces projektowania przegród budowlanych.
  • Kalkulator izolacji instalacji w gruncie to pomocnicze narzędzie pozwalające na wyliczenie grubości izolacji z Leca® KERAMZYTU niezbędnej do skutecznego zabezpieczenia przed zamarzaniem rurociągów w gruncie. Kalkulator porównuje opór cieplny gruntu nad rurociągiem, w określonej w Polsce strefie przemarzania, do ekwiwalentnej warstwy izolacyjnej z keramzytu.
  • Kalkulator znajdź swoje rozwiązanie prezentuje 330 gotowych rozwiązań z zakresu izolacji, drenaży, geotechniki, ogrodnictwa, ekologii. Każdemu z nich towarzyszą rysunki techniczne, specyfikacje, instrukcje „krok po kroku”, wizualizacje 3D. Znalezienie optymalnego rozwiązania ułatwia wielopoziomowy selektor.
  • Program Konstruktor pozwala na wykonanie obliczeń konstrukcyjnych dla ścian i filarów z elementów Leca® BLOK.
  • Program do kosztorysowania Kobra pozwala na kalkulację robót budowlanych przy zastosowaniu wyrobów Leca® BLOK i Leca® KERAMZYTU.