BLOCZKI LECA W GIBRALTARZE

Bloczki Leca w Gibraltarze

W dzielnicy Midtown w Gibraltarze do budowy obiektów biurowo-mieszkalnych wykorzystano pustaki i bloczki Leca® (Arliblock).

 

Gibraltar to niewielka brytyjska enklawa na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego. Słynie z letniego upału i deszczowych zim. Podczas realizacji komfortowych obiektów biurowo-mieszkalnych wykorzystano bloczki Leca® (Arliblock).

Ponad 7.000 m2 powierzchni biurowej to pierwszy etap nowej inwestycji w dzielnicy Midtown na terenie Gibraltaru. Założono, że budynki oraz znajdujące się w nich pomieszczenia muszą zapewniać wysoki standard użytkowania, zarówno pod względem ochrony cieplnej, jak i izolacyjności akustycznej. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu bloczków Leca® (Arliblock). Zakończenie budowy przewidziane jest jeszcze w 2018 roku.

W następnej fazie inwestycji, obejmującej wyjątkowy budynek Liberty, zaplanowano oddanie do użytkowania kolejnych 11.000 m2. W obiekcie zaprojektowano zarówno parkingi dla mieszkańców, jak i ogólnodostępny parking piętrowy dla osób pracujących i odwiedzających Gibraltar. W całym kompleksie znajdą się również luksusowe restauracje, bary, stołówki, park i sala sportowa. Wszystko w odległości zaledwie kilku minut spacerem od głównej ulicy. To wielofunkcyjne rozwiązanie jest szczególnie oczekiwane w związku z niewielkim obszarem Gibraltaru.

Dzielnicę Midtown, która oferuje piękne mieszkania z 1-4 sypialniami, jak również wiele luksusowych apartamentów, zaprojektowano jako miejsce łączące tradycję z nowoczesnością. Jej mieszkańcy będą mieli zapewniony spokój korzystając z prywatnych ogródków, basenów, cichych szybkobieżnych wind oraz profesjonalnej ochrony obiektów.

Ściany konstrukcyjne i działowe wykonane z bloczków Leca (Arliblock) zapewniają zdecydowanie lepsze parametry użytkowe niż ściany z typowych bloczków betonowych. Są lżejsze i bardziej termoizolacyjne dzięki zastosowaniu lekkiego kruszywa Leca® (Arlita). Zastosowanie zróżnicowanych granulacji kruszywa pozwala na przygotowanie wytrzymałych elementów do budowy ścian konstrukcyjnych oraz nieobciążających nadmiernie stropów lekkich elementów do ścian działowych. Dobór właściwej granulacji i kształtu komór wewnątrz bloczków pozwala również na wykonanie elementów o dobrych parametrach termoizolacyjnych lub skutecznie akustycznie izolujących pomieszczenia. Bloczki są niepalne i odporne na działanie ognia. A wszystko to wpływa na trwałość i bezpieczeństwo użytkowania budynków.

Zobacz jakie inne ciekawe projekty zrealizowali koledzy z Leca Hiszpania

 

Informacje o projekcie

 

  • Obiekt: budynki biurowo-mieszkalne
  • Lokalizacja: Gibraltar
  • Generalny wykonawca: Gibraltar Joinery and Building Services LTD
  • Architekt: Marc Roberts z firmy Loveblock Mitchel Architects, Chester UK
  • Wykonawca: Prefabricados Level 2009, S.A.A.
  • Data realizacji: 2018 r.
  • Produkty Leca: Arliblock 25 Thermal-Acoustic Solution (120.000 sztuk), Arliblock 19 Acoustic (100.000), Arliblock Multichamber 25-30-3C (5.000), Arliblock Multichamber 20-30 (35.000), Arliblock Solid (32.000)

 

 

Please register your details first

Areas of interest