BOISKA NA DACHU

Boiska na dachu

W Birmingham, na dachu parkingu zbudowano dziesięć małowymiarowych boisk do piłki nożnej.

 

Keramzyt na to wyjątkowe i przyciągające wzrok centrum piłki nożnej Blakedown Sport & Play dostarczyła Leca UK. Lekkie ceramiczne kruszywo Leca stanowi tu podstawową warstwę nośną i drenażową płyt boisk.

Wykonawca projektu zbudował dziesięć małowymiarowych boisk do gry w piłkę nożną (dla 5 x 5 zawodników) na dachu wielopoziomowego parkingu. Stanowią one część wielofunkcyjnego centrum sportowego widocznego z pobliskiej autostrady M6.

Keramzyt Leca został wykorzystany jako warstwa nośna pod płytami boisk, głównie z powodu niewielkiego ciężaru zmniejszającego obciążenia istniejącej konstrukcji, jak również ze względu na doskonałe właściwości odwadniające. Ponadto, po ułożeniu, keramzyt Leca można było w prosty sposób powierzchniowo zagęścić i tym samym uzyskać nośne podłoże pod warstwy podbudowy i murawy boisk.

Materiał na budowę dostarczono w big-bagach o pojemności 2,2 m3, które zostały podane na dach podnośnikiem i tam rozłożone na całej powierzchni. Górną warstwę boisk stanowi sztuczna murawa Edel Extreme na podłożu z piasku i gumy.

Tony Farmer, kierownik kontraktu Blakedown, mówi: „Ta inwestycja zapowiadała się jako bardzo trudne przedsięwzięcie, z uwagi na umiejscowienie i przeznaczenie. Budowa na istniejącym dachu jest dużym wyzwaniem. Keramzyt Leca umożliwił nam rozwiązanie „3 w 1”: łatwo zagęszczający się podkład, wypełnienie redukujące obciążenie i doskonałe odwodnienie. Dzięki keramzytowi Leca mogliśmy ukończyć ten kontrakt z sukcesem i w pełni zmieścić się w zaplanowanych kosztach.”

Keramzyt Leca okazał się materiałem w pełni odpowiadającym wyjątkowym wymaganiom dla boisk na dachu.

Zobacz jakie inne ciekawe projekty zrealizowali koledzy z Leca UK

 

Informacje o projekcie

 

  • Obiekt: centrum Blakedown Sport & Play
  • Lokalizacja: Birmingham, Wielka Brytania
  • Data realizacji: 2006 r.
  • Kruszywo: keramzyt Leca
  • Ilość: 445 m3

 

 

Please register your details first

Areas of interest