CENTRUM WIEDZY O MORZU BAŁTYCKIM

Centrum wiedzy o Bałtyku

Lekkie kruszywo Leca® wnosi swój wkład w budowę Centrum Wiedzy o Morzu Bałtyckim w Szwecji.

 

Na wyspie Djurgården w Sztokholmie trwa budowa nowoczesnego obiektu. Jedną z firm sponsorujących tę inwestycję dostawami materiałów budowlanych jest Leca Szwecja.

Centrum Wiedzy o Morzu Bałtyckim

Projekt na wyspie Djurgården w Sztokholmie będzie łączył ze sobą skansen, muzeum w plenerze i ogród zoologiczny. Realizowany jest w ramach programu Bałtyk 2020. Ma na celu zapoznanie odwiedzających z florą i fauną Morza Bałtyckiego.

W Centrum Wiedzy o Morzu Bałtyckim odwiedzający będą mogli obejrzeć jak wygląda Bałtyk w swoich głębinach oraz dowiedzieć się, jak zadbać o poprawę stanu morza. Obiekt będzie eksploatowany jako centrum nauki z wystawami, akwariami, salami wykładowymi i laboratoriami. Fundacja stojąca za tym projektem, dzięki jego realizacji będzie mogła łatwiej docierać do większej ilości decydentów, władz, uczniów i społeczeństwa.

Leca oddaje do dyspozycji keramzyt

Leca Szwecja jest jedną ze spółek grupy Saint-Gobain, które przekazały materiały budowlane na tą inwestycję. Keramzyt Leca wykorzystano głównie do zasypania przestrzeni pomiędzy ścianą budynku a sąsiadującymi z nią skałami. Co więcej, kruszywo Leca zostało również wykorzystane do izolacji elementów konstrukcji i stanowi częściowe wypełnienie pod płytą fundamentową.

Dostawy rozpoczęto we wrześniu 2017 roku. Około 700 m3 keramzytu Leca podawano na miejsce wbudowania pompą zamontowaną na samochodzie.

Zakończenie prac i otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2019 r.

Zobacz jakie inne ciekawe projekty zrealizowali koledzy z Leca Szwecja

 

Please register your details first

Areas of interest