HOTEL NOWA HOLANDIA, NOWE POLE

Hotel Nowa Holandia

Leca® KERAMZYT zastosowano do odciążenia, izolacji oraz niwelacji poziomów stropów.

 

Niedaleko Elbląga, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki wybudowano hotel Nowa Holandia. Budynek powstał z myślą o zapewnieniu komfortowego wypoczynku dla całych rodzin odwiedzających to miejsce. Jednym z zastosowanych przy budowie materiałów był Leca® KERAMZYT, którego głównym zadaniem było wyrównanie różnych poziomów stropów nad parterem. 

Jednolity poziom podłóg dzięki Leca® KERAMZYTOWI

Projektując budynek nie zawsze można uzyskać jednakowe poziomy podłóg na kondygnacji nad parterem. Różne funkcje pomieszczeń na parterze powodują, że mogą mieć one różną wysokość. Aby na piętrze wszystkie płaszczyzny podłóg były na jednym poziomie i nie było dodatkowych stopni i schodów, można całą powierzchnię wyrównać lekkim Leca® KERAMZYTEM.

Wyrównanie powierzchni i ukrycie instalacji

Na żelbetowym stropie ustawiono konstrukcję drewnianą ścian działowych pokoi hotelowych. Aby wyrównać powierzchnię podłóg, na całej powierzchni stropu ułożono warstwy Leca® KERAMZYTU o różnej grubości. Zastosowano kruszywo o dwóch granulacjach: średnioziarniste o granulacji 4-10 mm przy bardzo cienkich wypełnieniach, natomiast gruboziarniste o granulacji 10-20 mm w wypełnieniach powyżej 8 cm.

W warstwie keramzytu ułożono większość instalacji technicznych prowadzących do pokoi hotelowych, takich jak: woda, kanalizacja, centralne ogrzewanie. Ponadto keramzyt na stropie znacznie poprawił izolacyjność akustyczną. To szczególnie ważne, gdy na parterze znajduje się sala restauracyjna, balowa, zaś na górze są pokoje hotelowe.

Z Leca® KERAMZYTEM szybko i bez problemów

Leca® KERAMZYT był podawany na strop przy użyciu pompy na samochodzie. Tym sposobem przez kilka godzin udało się ułożyć wszystkie warstwy na stropie. Po rozłożeniu kruszywa natychmiast można było przystąpić do wykonywania podłoży betonowych pod posadzki. Takie rozwiązanie skraca czas wykonania robót i przyspiesza oddanie do użytkowania całego budynku. Już teraz rodziny mogą się cieszyć wypoczynkiem w Rodzinnym Parku Rozrywki i nowym hotelu.

 

Informacje o projekcie

 

  • Obiekt: Budynek rekreacyjno-usługowy
  • Lokalizacja: Nowe Pole k. Elbląga
  • Inwestor: REA GROUP sp. z o.o. z Elbląga
  • Wykonawca: FILJAN Karol Mazur ze Starej Kiszewy
  • Data realizacji: 2018 r.
  • Kruszywo: Leca KERAMZYT 4-10 R oraz Leca KERAMZYT 8-20 R
  • Ilość: 140 m3

 

Please register your details first

Areas of interest