MAGAZYN PORTOWY STANLEY PRZEKSZTAŁCONY W NOWE LUKSUSOWE APARTAMENTY | WIELKA BRYTANIA

magazyn

Stanley Dock Tobacco to zabytkowy budynek klasy II i największy na świecie magazyn zbudowany z cegły. Budynek położony jest przy Stanley Dock w Liverpoolu w Anglii.

Wybudowany w 1901 roku, wysoki na 125 stóp budynek był uważany za największy na świecie pod względem powierzchni użytkowej oraz liczby cegieł użytych do budowy.
Ostatnio magazyn został przebudowany i znalazły się w nim luksusowe apartamenty. Przewidziano również stworzenie wspólnej powierzchni użytkowej dla mieszkańców,
na której znajduje się m.in. zieleń w specjalnych donicach.

Alternatywne rozwiązanie dla podłoża
Pierwotnie do wykonania podłoża proponowano styropian i kruszony beton (MOT/6f2). Jednak po analizie właściwości podłoża z lekkiego kruszywa Leca® oraz z uwagi na możliwość jego pneumatycznej aplikacji w obszarach z ograniczonym dostępem środków transportu, zmieniono wcześniej planowane materiały na Leca® KERAMZYT.

Ograniczony dostęp do dziedzińca
Kluczowymi czynnikami dla zastosowania Leca® KERAMZYTU był mały ciężar materiału. Kruszywo nie obciążało nadmiernie konstrukcji i dodatkowo można je było podawać pneumatycznie bezpośrednio na miejsce ułożenia.
Materiał transportowano wężami o długości 50 m układanymi nad przeszkodami takimi jak ściany i rurociągi na wysokości 10 m. Samochody z kruszywem wjeżdżały w wąską przestrzeń pomiędzy budynkami w zwartej zabudowie miejskiej. Całość kruszywa dostarczono jedynie pięcioma samochodami. Inny materiał taki jak kruszony beton wymagałby jedenastu dostaw. W ten sposób ograniczamy emisje CO2, co przekłada się w sposób istotny na rzeczywistą ochronę środowiska.

Szybka pneumatyczna aplikacja
Dzięki wykorzystaniu do tego projektu pompy podającej Leca® KERAMZYT dostarczano jednorazowo około 55 m3 materiału. Węże o długości 50 m ułożono pomiędzy samochodem a centralnym dziedzińcem. Węże można było swobodnie wyginać przez co końcówka węża zawsze mogła znaleźć się bezpośrednio nad planowanym miejscem ułożenia kruszywa.

Informacje o projekcie


Wykonawca: Abercorn Construction Ltd

Sposób dostawy: Dostawa pneumatyczna

Produkt: Leca® KERAMZYT (10-20mm)

Please register your details first

Areas of interest