Stropodach z izolacją z EPS i spadkami (keramzyt luzem)

Stropodach niewentylowany z dodatkową izolacją termiczną (EPS) i warstwą spadkową z Leca® KERAMZYTU układanego luzem

 

Na etapie wykonania nowego stropodachu trzeba rozważyć kwestię połączenia dwóch różnych materiałów izolacyjnych. Aby uzyskać w takiej sytuacji bardzo dobrą izolacyjność termiczną, właściwy spad, minimalną grubość i mocne podłoże umożliwiające montaż na dachu różnych, nie najlżejszych urządzeń, warto wykonać warstwę spadkową i izolacyjną z Leca KERAMZYTU lub betonu lekkiego na jego bazie.

Wykonanie stropodachu z zastosowaniem dwóch różnych materiałów izolacyjnych jest możliwe w różnych konfiguracjach, np.:

  • na stropie wykonuje się warstwę spadkową z betonu lekkiego lub keramzytu, a na niej izolację płytową z wełny mineralnej, EPS-u lub XPS-u i pokrycie bitumiczne,
  • na stropie układa się płaską izolację płytową (jw.), a na niej również izolacyjną warstwę spadkową z keramzytu lub betonu przykrytą pokryciem bitumicznym.

Drugie rozwiązanie wydaje się lepsze, ponieważ unika się efektu miękkiego dachu, co pozwala na bezpieczne przemieszczanie się po nim. Dodatkowo mocna szlichta umożliwia montaż urządzeń technicznych, takich jak lekkie klimatyzatory, anteny itp.

EKSPERT RADZI

Dobór kruszywa uzależniony jest od planowanej grubości warstwy:

Aby uzyskać jeszcze mocniejsze podłoże, warstwę spadkową można wykonać jako lekki beton zachowując dobór kruszywa jw. Minimalna zalecana ilość cementu to 250 kg/m3 gotowego betonu.

Please register your details first

Areas of interest