Zielony dach z izolacją z wełny lub XPS i drenażem z keramzytu

Zielony dach retencyjny z izolacją termiczną (wełna mineralna, EPS, XPS) i warstwą drenażową z Leca® KERAMZYTU

 

Przystępując do realizacji dachu zielonego, trzeba rozważyć istotną kwestię: jak uzyskać maksymalną izolacyjność termiczną stropodachu przy minimalnej grubości warstw; czy wykonać klasyczny dach z izolacją termiczną bezpośrednio na stropie czy też dach odwrócony? Problem ten można rozwiązać dzięki wykonaniu warstwy drenażowej z Leca KERAMZYTU.

Bezpośrednio na stropie układa się paroizolację i izolację termiczną z wełny mineralnej, polistyrenu ekstrudowanego XPS lub styropianu EPS oraz szczelnie przykrywa te warstwy. Szczelna hydroizolacja układana jest na warstwie spadkowej spoczywającej na materiale izolacyjnym. Dopełnienie stanowi Leca KERAMZYT budowlany L jako materiał drenujący i ziemia urodzajna, na której można siać i sadzić rośliny.

EKSPERT RADZI

  • Do warstwy drenażowej można zastosować Leca KERAMZYT budowlany L lub Leca KERAMZYT izolacyjny L. Jest to kruszywo gruboziarniste, które ma bardzo dobre właściwości filtracyjne i szybko przepuszcza wodę.
  • Geowłóknina, w której znajduje się wypełnienie z keramzytu, stanowi materiał separacyjny ograniczający wnikanie drobnych cząstek ziemi i piasku do części drenażowej dachu.

Please register your details first

Areas of interest