Podłoga na gruncie do szybkiego wykonania (keramzyt w workach)

Podłoga na gruncie bez ogrzewania podłogowego, w budynku niepodpiwniczonym, pomieszczenie suche, Leca® KERAMZYT układany w workach

 

Czasami podczas remontu lub budowy nowego obiektu trzeba szybko wykonać podłogę na gruncie. Bywa też tak, że dostęp do pomieszczeń jest utrudniony (np. gdy schody do piwnicy są wąskie), wnoszenie materiałów okazuje się kłopotliwe, a czasu na wykonanie i przerwy technologiczne brakuje. Wówczas najlepiej zastosować Leca KERAMZYT izolacyjny L. Worki z keramzytem należy układać bezpośrednio na podłożu. W tym wypadku kruszywo nie wymaga zagęszczania. Po zasypaniu spoin sypkim kruszywem i przekłuciu górnej folii worków w celu odpowietrzenia układa się folię stanowiącą izolację przeciwwilgociową, a na niej szlichtę betonową jako podłoże pod posadzkę.

EKSPERT RADZI

  • Wykonując podłogę na gruncie w budynku niepodpiwniczonym zalecane jest ułożenie dwóch warstw worków wzdłuż ścian zewnętrznych. W środkowej strefie budynku najczęściej wystarczy jedna warstwa worków, która odpowiada izolacyjności termicznej dla styropianu grubości 7 cm.
  • Warstwę szlichty cementowej (gr. 4-6 cm) można wykonać z gotowej zaprawy weber.floor 1000.

Please register your details first

Areas of interest