Podłoga na gruncie (wersja podstawowa, keramzyt luzem)

Podłoga na gruncie bez ogrzewania podłogowego, w budynku niepodpiwniczonym, pomieszczenie suche, Leca® KERAMZYT układany luzem

 

Czy zawsze trzeba stosować styropian przy wykonywaniu podłogi na gruncie? I co należy zrobić, aby taka podłoga była ciepła i mogła przenosić znaczne obciążenia? Odpowiedzią na te pytania jest sprawdzone i proste w wykonaniu rozwiązanie - zastosowanie klasycznego podłoża z Leca KERAMZYTU impregnowanego. Jedna warstwa tego kruszywa o ograniczonej kapilarności (zdolności podciągania wody) ułożona na podłożu gruntowym zastępuje trzy warstwy typowego rozwiązania:

  • podsypkę piaskową, gdyż jako materiał sypki równomiernie rozkłada się na podłożu gruntowym,
  • podłoże betonowe, bo zagęszczone kruszywo staje się warstwą nośną dla obciążeń z posadzki,
  • izolację termiczną, ponieważ keramzyt ma izolacyjną, porowatą strukturę wewnątrz granulek.

EKSPERT RADZI

  • Przed przystąpieniem do zagęszczania keramzytu należy wysypać go na całej powierzchni i wówczas rozpocząć zagęszczanie. Jednoczesne układanie i zagęszczanie kruszywa jest mało skuteczne.
  • Do zagęszczania pomieszczeń o powierzchni do 40 m2 wystarczy używać ręcznych ubijaków z płytą ok. 50x50 cm. Przy większych pomieszczeniach można stosować zagęszczarki płytowe typu lekkiego.
  • Aby można było łatwiej przemieszczać się po keramzycie, pod buty warto podwiązać deseczki zwiększające powierzchnię podeszwy.

 

FILM O PODŁODZE NA GRUNCIE

Please register your details first

Areas of interest