Podłoga na gruncie z ogrzewaniem podłogowym na EPS lub XPS

Podłoga na gruncie z ogrzewaniem podłogowym na płycie EPS lub XPS, w budynku podpiwniczonym, pomieszczenie suche, Leca® KERAMZYT układany luzem

 

Przed przystąpieniem do wykonania ogrzewania podłogowego, warto zastanowić się, w jaki sposób należy układać rurki i jak izolować podłoże przed utratą ciepła. Sprawdzonym i godnym polecenia rozwiązaniem jest mata kształtująca przebieg rurek oraz zastosowanie Leca KERAMZYTU impregnowanego. Matę można układać bezpośrednio na izolacji przeciwwilgociowej wykonanej na warstwie zagęszczonego Leca KERAMZYTU lub włożyć pod nią dodatkową izolację termiczną, np. ekran styropianowy z folią aluminiową odbijającą ciepło do góry.

EKSPERT RADZI

  • Przed przystąpieniem do zagęszczania keramzytu należy wysypać go na całej powierzchni i wówczas rozpocząć zagęszczanie. Jednoczesne układanie i zagęszczanie kruszywa jest mało skuteczne.
  • Do zagęszczania pomieszczeń o powierzchni do 40 m2 wystarczy używać ręcznych ubijaków z płytą ok. 50x50 cm. Przy większych pomieszczeniach można stosować zagęszczarki płytowe typu lekkiego.
  • Aby można było łatwiej przemieszczać się po keramzycie, pod buty warto podwiązać deseczki zwiększające powierzchnię podeszwy.

 

Please register your details first

Areas of interest