Podłoga na gruncie z ogrzewaniem (pom. mokre)

Podłoga na gruncie z ogrzewaniem podłogowym na macie kształtującej trasę rurek, w budynku niepodpiwniczonym, pomieszczenie mokre, Leca® KERAMZYT układany luzem

 

Przed przystąpieniem do wykonania ogrzewania podłogowego, warto zastanowić się, w jaki sposób należy układać rurki i jak izolować podłoże przed utratą ciepła. Sprawdzonym i godnym polecenia rozwiązaniem jest mata kształtująca przebieg rurek oraz zastosowanie Leca KERAMZYTU impregnowanego. Matę można układać bezpośrednio na izolacji przeciwwilgociowej wykonanej na warstwie zagęszczonego Leca KERAMZYTU lub włożyć pod nią dodatkową izolację termiczną, np. ekran styropianowy z folią aluminiową odbijającą ciepło do góry. Po przykryciu rurek jastrychem cementowym można na nim wykonać hydroizolację np. folia w płynie i ułożyć posadzkę z terakoty.

EKSPERT RADZI

Generalnie wykonując różnego rodzaju ogrzewania podłogowe na różnych podkładach i to nie koniecznie na keramzycie wskazane jest wprowadzenie foli metalizowanej pod rurki grzewcze. Folia ta powoduje odbijanie energii cieplnej do góry czyli w kierunki pomieszczenia. Jeżeli pod tego typu folią znajdzie się nawet bardzo cienka izolacja termiczna ograniczona zostanie utrata ciepła do podłoża. Na rynku dostępne są powszechnie rulony maty folii aluminiowej na 0,5 cm warstwie styropianu. Maty takie stosuje się powszechnie za grzejnikami na ścianach. Można je również stosować przy ogrzewaniu w posadzce jako jedną z warstw w podłogach na gruncie i na stropach.

 

Please register your details first

Areas of interest