Podłoga na gruncie z rurą i ogrzewaniem (pom. mokre)

Podłoga na gruncie z rurą instalacyjną w podłożu i ogrzewaniem podłogowym na dodatkowej izolacji, w budynku niepodpiwniczonym, pomieszczenie mokre, Leca® KERAMZYT układany w workach

 

Jeżeli podłoga na gruncie ma być wykonana szybko i ma być w niej ukryty kanał wentylacyjny lub rura kanalizacyjna, najpierw wznosi się małe fundamenty, na których układa się instalacje z właściwymi spadkami. Na większych powierzchniach pomiędzy kanałami i rurami układa się worki z Leca KERAMZYTEM izolacyjnym L, a niezakryte powierzchnie uzupełnia keramzytem luzem. Grubość worka z keramzytem to ok. 17 cm. Na pierwszej warstwie można wykonać następną, układając worki w kierunku prostopadłym ("na krzyż"). Wszystkie worki muszą być przecięte lub przekłute w celu odpowietrzenia. Kolejną warstwę stanowi izolacja przeciwwilgociowa, np. 2 x folia, a na niej zbrojony jastrych cementowy. Na jastrychu można ułożyć hydroizolację i posadzkę. Najbardziej pracochłonne jest wykonanie wierzchniej warstwy, natomiast podłoże z keramzytu w workach wykonuje się błyskawicznie.

EKSPERT RADZI

Wykonanie podłoża podłogi na gruncie keramzytem w workach to znaczne ułatwienie prac dla wykonawcy oraz skrócenie czasu wykonania tych prac. Układanie worków, ich przecinanie oraz zasypywanie luźnym keramzytem przestrzeni pomiędzy workami to praktycznie cały zakres prac związanych z podłożem i izolacją. Podstawową różnicą pomiędzy układaniem keramzytu w workach i układanie keramzytu luzem jest brak konieczności zagęszczania keramzytu w workach. Foliowe opakowanie jakim jest worek ogranicza przemieszczanie się granulatu i dodatkowo przeciwdziała zawilgoceniu kruszywa. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane przy niewielkich pracach remontowych oraz przez majsterkowiczów.

 

Please register your details first

Areas of interest