Podłoga na gruncie ze ścianką i ogrzewaniem (pom. mokre)

Podłoga na gruncie z dodatkowymi ściankami działowymi i ogrzewaniem podłogowym na macie kształtującej trasę rurek, w budynku niepodpiwniczonym, pomieszczenie mokre, Leca® KERAMZYT układany luzem
 

Podczas realizacji podłogi na gruncie na nośnej izolacyjnej warstwie z Leca KERAMZYTU często pojawiają się pytania: jak poradzić sobie ze ściankami działowymi przy wykonywaniu podłogi, jeśli na gruncie nie układa się podkładu betonowego? Czy podłoże bezpośrednio pod posadzką przeniesie ich ciężar? Odpowiedź jest następująca: wszystko zależy od ciężaru ścianki. Lekkie ścianki gipsowo-kartonowe oraz te o gr. 6 cm murowane z keramzytobetonu lub gazobetonu można ustawiać bezpośrednio na podłożu betonowym ułożonym na warstwie keramzytu. Natomiast szersze przegrody należy ustawiać na fundamencie betonowym wykonanym w warstwie keramzytu. Ważne jest również, aby ścianka murowana była na izolacji bezpośrednio na fundamencie, a podkłady betonowe i ewentualna wylewka na ogrzewaniu podłogowym były wykonywane jako płaszczyzny dylatowane od wszystkich ścian. W pomieszczeniach mokrych na jastrychu i otynkowanych ścianach można wykonać dodatkową izolację przeciwwilgociową np. "folia w płynie".

EKSPERT RADZI

Termoizolacyjne keramzytowe podłoża pod posadzki powinno wykonywać się po zadaszeniu budynku, wykonaniu dodatkowych fundamentów pod murowane ściany działowe o gr. 12 i więcej centymetrów oraz ułożeniu instalacji podposadzkowych. Kruszywo na mniejszych powierzchniach podzielonych dodatkowymi fundamentami łatwiej się zagęszcza. Maksymalny stopień zagęszczenia keramzytu to 10% jednak w praktyce jest to ok. 5-7%.

 

Please register your details first

Areas of interest