Strop Kleina z ogrzewaniem na EPS lub XPS (pom. mokre)

Strop Kleina z ogrzewaniem podłogowym (rurki na dodatkowej izolacji), w pomieszczeniu mokrym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym M

 

Jeżeli podczas remontu stropu Kleina mamy zamiar wykonać ogrzewanie podłogowe, można zastosować Leca KERAMZYT izolacyjny który, odciąży strop, wypełni przestrzenie pomiędzy belkami i zaizoluje termicznie posadzkę. Po oczyszczeniu stropu ze starych i ciężkich zasypek z gruzu, żużla itp. należy wysypać na paroizolacji lekkie kruszywo oraz ustabilizować jego powierzchnie szprycem cementowym. Następnie warto dodatkowo dołożyć izolację akustyczną tłumiącą dźwięki uderzeniowe a na niej kolejne warstwy związane z ogrzewaniem podłogowym. Po wysuszeniu jastrychu przykrywającego rurki można wykonać dodatkową hydroizolację z tzw. folii w płynie. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w łazienkach i innych pomieszczeniach mokrych.

EKSPERT RADZI

Czasami wprowadzenie ogrzewania podłogowego wiąże się z podniesieniem poziomów posadzek, należy sprawdzić czy parapety okienne nie będą zbyt nisko. W myśl obowiązujących przepisów w typowych budynkach o wysokości do 25 m odległość od górnej krawędzi parapetu od posadzki nie powinna być mniejsza niż 85 cm. Przepis ten nie dotyczy kondygnacji przyziemia oraz ścianek podokiennych w loggii, na tarasie lub galerii.

 

Please register your details first

Areas of interest