Strop odcinkowy z podłogą drewnianą na legarach

Strop odcinkowy z legarami i podłogą z desek, w pomieszczeniu suchym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym M

 

Tradycyjne deski na podłodze to marzenie wielu projektantów i inwestorów. Od wieków deski przybijano do drewnianych belek stropowych lub legarów. Podczas remontu stropu można odtworzyć to sprawdzone rozwiązanie, montując legary do nowego jastrychu cementowego. Przestrzeń pomiędzy podłożem a spodem deski warto wypełnić wełną mineralną, która ogranicza powstawanie akustycznego pudła rezonansowego. Dodatkowo pod deską warto utworzyć szczelinę ok. 1 cm umożliwiającą cyrkulację powietrza, a przy listwach przyściennych pozostawić nieszczelności pozwalające na taką cyrkulację.

EKSPERT RADZI

  • Zapewnienie cyrkulacji powietrza pod deskami podłogowymi pozwala na ciągłe ich przesuszanie a tym samym ogranicza rozwoju grzybów i pleśni.
  • Podczas układania podłogi z desek z litego drewna należy pozostawić jak najwięcej nieszczelności. Na przykład: nie doszczelniać listew cokołowych przy ścianach masami szpachlowymi, silikonami itp., w miejscach mało widocznych np. za drzwiami, we wnękach podokiennych pozostawić w ścianie dodatkowe kanaliki cyrkulacyjne.

 

Please register your details first

Areas of interest