Strop WPS z ogrzewaniem podłogowym na macie

Strop WPS z ogrzewaniem podłogowym na macie kształtującej trasę rurek, jastrychem cementowym, w pomieszczeniu suchym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym S

 

Podczas remontu lub układania nowego stropu WPS można wykonać na nim podłogę ogrzewaną. Aby to zrobić, należy pomiędzy belkami ułożyć lekki Leca KERAMZYT izolacyjny, na nim szpryc cementowy, następnie jedną warstwę płyt do izolacji dwufunkcyjnej (akustycznej i termicznej), folię metalizowaną odbijającą ciepło do góry oraz matę, do której montuje się rurki ogrzewania. Na wierzchu układa się specjalny jastrych akumulujący ciepło, a następnie wykonuje posadzkę.

EKSPERT RADZI

  • Wprowadzenie dodatkowej izolacji akustycznej z płyt styropianu, styroduru, wełny mineralnej itp. ma ograniczyć przenoszenie się tzw. dźwięków uderzeniowych do pomieszczenia poniżej stropu.
  • Nie wszystkie materiały nawet o podobnej gęstości mają takie same parametry tłumienia dźwięków. Wybierając rodzaj tej izolacji należy zapoznać się z parametrami tłumienia tych materiałów deklarowanymi przez producentów.
  • Nasuwa się pytanie czy warto wprowadzać te materiały na stropy np. nad piwnicą gdzie praktycznie wysoka izolacyjność akustyczna nie jest najistotniejsza dla osób krótko przebywających w piwnicy. Tak rzeczywiście jest ale pamiętać należy, że te same izolacje akustyczne są również dobrymi termoizolacjami. A to w przypadku nieogrzewanych piwnic pozwalają na poprawę komfortu użytkowania pomieszczeń na parterze.

 

Please register your details first

Areas of interest