Strop żelbetowy wyrównanie powierzchni (pom. mokre)

Strop żelbetowy płytowy o nierównej płaszczyźnie, z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym (maty grzewcze), w pomieszczeniu mokrym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym S

 

Czasami z pozoru równy strop żelbetowy po rozebraniu jego górnych warstw okazuje się nierówny i wymagający wypełnień o grubości do kilku centymetrów. Nierówności te można zniwelować drobnym Leca KERAMZYTEM lub lekkim betonem na bazie tego kruszywa. Rozwiązanie to tylko nieznacznie dociąża strop. Ponadto wykonanie uzupełnień z keramzytu jest lżejsze w wykonawstwie i może poprawić izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Na nowym jastrychu można również ułożyć matę elektrycznego ogrzewania podłogowego, która po przykryciu cienką warstwą wylewki samopoziomującej i płynnej folii jako hydroizolacji może być podkładem pod posadzkę w pomieszczeniach mokrych np. łazienkach.

EKSPERT RADZI

  • Do zniwelowania niewielkich nierówności na stropach zawsze należy stosować drobnoziarnisty keramzyt.
  • Ułożenie foli paroizolacyjnej zależy od głębokości nierówności. Przy bardzo niewielkich wypełnieniach 1-2 cm Leca KERAMZYT można zastosować bezpośrednio na stropie, a na nim układać folię z pominięciem szprycu.

 

Please register your details first

Areas of interest