Podłoga na gruncie z drenażem i ogrzewaniem (pom. mokre)

Podłoga na gruncie z drenażem w podłożu i ogrzewaniem podłogowym na dodatkowej izolacji, w budynku podpiwniczonym, pomieszczenie mokre, Leca® KERAMZYT układany luzem

 

Jeżeli poziom wód gruntowych pod budynkiem nie jest stabilny, a bywa tak szczególnie w pobliżu zbiorników wodnych (stawów, jezior), można dodatkowo zabezpieczyć podłogę na gruncie przed podsiąkaniem wody. W podłożu pod podłogą układa się rury drenarskie w odstępach 0,8-1,4 m i obsypuje kruszywem drenującym Leca KERAMZYT budowlany L. Cały układ drenarski najlepiej jest ułożyć na geowłókninie separacyjnej zabezpieczającej drenaż przed "zamuleniem". Drenaż podposadzkowy można połączyć z drenażem obwodowym wokół budynku i we właściwy sposób wykonać odprowadzenie całego systemu. Keramzyt w podłożu spełnia jednocześnie trzy funkcje; drenażową, izolacji termicznej i nośnego podłoża pod posadzkę. W podłożu tym można układać instalacje ogrzewania podłogowego oraz hydroizolację w mokrych pomieszczeniach.

EKSPERT RADZI

Drenaże pod posadzką nie są zbyt powszechnie stosowane w Polsce. Szkoda bo kilka rurek drenażowych i zasypka filtrująca z keramzytu to jedna z najskuteczniejszych izolacji przeciwwilgociowych na terenach gdzie poziom wód gruntowych ulega częstym zmianom. Działanie takiego drenażu przypomina prostą medyczna zasadę lepiej zapobiegać niż leczyć. Czasami działanie takiego drenażu jest uśpione przez wiele lat i nagle po jednym mokrym roku wilgoć na posadzkach w piwnicy zaczyna być problemem. Zastosowanie drenażu pod posadzka spowoduje bardzo szybkie odprowadzenie wód i przyspieszy okres wysychania podłoży.

 

Please register your details first

Areas of interest