

Podłoga na gruncie z drenażem w podłożu, bez ogrzewania podłogowego, w budynku podpiwniczonym, pomieszczenie suche, Leca® KERAMZYT układany luzem
Jeżeli poziom wód gruntowych pod budynkiem nie jest stabilny, a bywa tak szczególnie w pobliżu zbiorników wodnych (stawów, jezior), można dodatkowo zabezpieczyć podłogę na gruncie przed podsiąkaniem wody. W podłożu pod podłogą układa się rury drenarskie w odstępach 0,8-1,4 m i obsypuje kruszywem drenującym Leca KERAMZYT budowlany L. Cały układ drenarski najlepiej jest ułożyć na geowłókninie separacyjnej zabezpieczającej drenaż przed "zamuleniem". Drenaż podposadzkowy można połączyć z drenażem obwodowym wokół budynku i we właściwy sposób wykonać odprowadzenie całego systemu.
EKSPERT RADZI
Drenaż pod posadzką to rozwiązanie znane od setek lat. Niestety ostatnio bardzo rzadko stosowane. Nie zawsze drenaże takie warto i powinno się stosować. Na pewno warto rozpatrzyć ich wykonanie jeżeli budynek powstaje w pobliży stawu, jeziora lub rzeki a w ciągu ostatnich dziesięcioleci poziomy tych wód podnosiły się tak, że nowa posadzka w piwnicy mogłaby znaleźć się poniżej maksymalnych poziomów tych wód. Nigdy tego typu drenażu nie należy umieszczać poniżej poziomu spodu fundamentu. Wyprowadzenia rur wykonywać należy w specjalnych przepustach przez ławy. Jeżeli budynek powstaje na gruntach spoistych to wykonanie tego typu drenażu najczęściej jest zbyteczne.
Rozwiązanie krok po kroku
Kliknij aby powiększyć schemat
Rysunki techniczne
Krok po kroku
Inne dokumenty


ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew
www.leca.pl e-mail: leca@leca.pl tel.: 58 772 24 10