14/05/2021
logo
bars
https://leca.pl


Strop odcinkowy z ogrzewaniem elektrycznym (pom. mokre)

Strop odcinkowy z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym (maty  grzewcze), w pomieszczeniu mokrym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym S

Podczas remontu stropu Kleina nie zawsze jest możliwość zwiększenia jego grubości, ponieważ groziłoby to zmniejszeniem bezpiecznej wysokość parapetów okiennych lub powstaniem dodatkowych progów między posadzkami w różnych pomieszczeniach. Przy takich ograniczeniach trudno marzyć o zastosowaniu klasycznego ogrzewania podłogowego. Jest to jednak możliwe dzięki wykorzystaniu Leca® KERAMZYTU izolacyjnego. Przestrzenie między belkami należy wypełnić kruszywem, zastosować cienką matę tłumiącą dźwięki uderzeniowe, a następnie na mocnej wylewce ułożyć elektryczne maty grzewcze. Na wierzchy należy wylać cienkowarstwową wylewkę samopoziomującą a na niej można dodatkowo ułożyć hydroizolację np. folia w płynie. Po takim przygotowaniu powierzchni najczęściej układa się posadzkę z terakoty.

Ekspert radzi

  • Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania przy układaniu elektrycznych mat grzewczych w pomieszczeniach mokrych to priorytet dla wykonawcy.
  • Aby w razie awarii skutecznie odizolować użytkownika stojącego mokrymi stopami na posadzce z ogrzewaniem elektrycznym, konieczne jest wprowadzenie dodatkowej warstwy wylewki samopoziomującej.
  • Na wylewce tej można układać izolację typu folia w płynie i terakotę wypełnioną szczelnymi spoinami (np. epoksydowymi).

Rozwiązanie krok po kroku

Kliknij aby powiększyć schemat

logo
bars
Leca Polska sp. z o.o.
ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew
www.leca.pl e-mail: leca@leca.pl tel.: 58 772 24 10