19/06/2021
logo
bars
https://leca.pl


Strop żelbetowy wyrównanie powierzchni (pom. mokre)

Strop żelbetowy płytowy o nierównej płaszczyźnie, z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym (maty grzewcze), w pomieszczeniu mokrym, z wypełnieniem Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym S

Czasami z pozoru równy strop żelbetowy po rozebraniu jego górnych warstw okazuje się nierówny i wymagający wypełnień o grubości do kilku centymetrów. Nierówności te można zniwelować drobnym Leca KERAMZYTEM lub lekkim betonem na bazie tego kruszywa. Rozwiązanie to tylko nieznacznie dociąża strop. Ponadto wykonanie uzupełnień z keramzytu jest lżejsze w wykonawstwie i może poprawić izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Na nowym jastrychu można również ułożyć matę elektrycznego ogrzewania podłogowego, która po przykryciu cienką warstwą wylewki samopoziomującej i płynnej folii jako hydroizolacji może być podkładem pod posadzkę w pomieszczeniach mokrych np. łazienkach.

Ekspert radzi

  • Do zniwelowania niewielkich nierówności na stropach zawsze należy stosować drobnoziarnisty keramzyt.
  • Ułożenie foli paroizolacyjnej zależy od głębokości nierówności. Przy bardzo niewielkich wypełnieniach 1-2 cm Leca KERAMZYT można zastosować bezpośrednio na stropie, a na nim układać folię z pominięciem szprycu.

Rozwiązanie krok po kroku

Kliknij aby powiększyć schemat

logo
bars
Leca Polska sp. z o.o.
ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew
www.leca.pl e-mail: leca@leca.pl tel.: 58 772 24 10