W czym pomagają zielone dachy?Zapraszamy do lektury kolejnego, już szóstego, magazynu BUILD Leca.

Zapraszamy do lektury kolejnego, już szóstego, magazynu BUILD. W tym numerze dużo uwagi poświęcamy jednemu z największych wyzwań dzisiejszego świata - walce ze skutkami zmian klimatycznych.

W dużych, coraz bardziej zaludnionych miastach obfite deszcze nawałnicowe stają się przyczyną podtopień, co w bezpośredni sposób zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Firma Leca rozpoczęła cykl badań związanych z racjonalnym wykorzystaniem infrastruktury w zakresie gospodarki wodami opadowymi. Badania dotyczą głównie zielonych dachów retencyjnych, które stają się alternatywą dla rozbudowy systemów odbioru wód deszczowych.

Zielone dachy Leca wzbogacają estetykę miast tworząc ogrody, parki i oazy naturalnej zieleni w betonowych aglomeracjach. Przedstawiamy przykłady realizacji zielonych dachów na terenie Szwecji, Finlandii, Polski i Norwegii.

Oprócz tego prezentujemy inne ciekawe obiekty zrealizowane w technologii keramzytu Leca. m.in.: niedawno otwarty budynek Ambasady USA w Londynie, ognioodporne tunele w Norwegii, drogę na terenach torfowych w Danii, boiska ze sztuczną murawą w Danii, „sprytną” budowę pod namiotem w Finlandii.

Zobacz magazyn BUILD 2-2018

Magazyn BUILD możesz obejrzeć lub pobrać PDF

Jeśli chcesz zamówić w postaci bezpłatnej broszury napisz info@leca.pl

 

uwaga Zapraszamy do lektury poprzednich numerów BUILD dostępnych na stronie Do pobrania

okladki-all.jpg

Chcemy poznać Twoją opinię na temat naszego magazynu. Wypełnij krótką ankietę