W najnowszym magazynie BUILDUkazał się kolejny numer magazynu BUILD

W najnowszym magazynie BUILD przedstawiamy 20 kolejnych realizacji z różnych obszarów budownictwa, w których wykorzystano keramzyt Leca. Aby podkreślić wszechstronność i różnorodność zastosowań tego materiału, treść publikacji podzieliliśmy na trzy rozdziały: obiekty budowlane, infrastruktura i gospodarka wodna.

Obiekty budowlane reprezentują m.in. inwestycje mieszkaniowe z Finlandii, Norwegii, Polski i Gibraltaru, a także przegroda przeciwogniowa wykonana w Szwecji oraz duża realizacja w Norwegii, gdzie nasz materiał został użyty do zmniejszenia naporu gruntu na betonowe ściany tarasowych budynków mieszkalnych.

W obszarze projektów infrastrukturalnych pokazujemy, jak keramzyt Leca został wykorzystany do budowy lekkiej konstrukcji pod nowe centrum dystrybucyjne Lidla w Finlandii, w Szkocji stał się materiałem kluczowym w zagospodarowaniu terenu i budowie efektownego mostu. W Danii lekkie kruszywo Leca pomogło w ograniczeniu osiadania i podtopień, natomiast w Anglii umożliwiło budowę linii tramwajowej na bardzo niestabilnym gruncie. W Portugalii dostarczyliśmy materiał do renowacji zagrożonej ściany.

Jednym z naszych priorytetowych zadań jest zapewnienie dostaw czystej wody oraz opracowywanie rozwiązań problemu podtopień. W tym wydaniu magazynu w sekcji gospodarka wodna prezentujemy, jak nasz specjalny produkt Filtralite® oczyszcza ścieki z ponad półmilionowej stolicy Norwegii, a także, jak radzi sobie z wodami deszczowymi w Szwecji.

Życzymy ciekawej lektury.

Magazyn Build 1/2018

Magazyn BUILD możesz obejrzeć lub pobrać PDF

Jeśli chcesz zamówić w postaci bezpłatnej broszury napisz info@leca.pl