W najnowszym numerze BUILDANajnowszy numer magazynu BUILD

W drugim numerze magazynu BUILD prezentujemy kolejne ciekawe projekty zrealizowane w technologii keramzytu Leca®, które powstały we współpracy z Wami - projektantami, wykonawcami, inwestorami, producentami keramzytobetonowych pustaków i bloczków, dystrybutorami. Ta współpraca ma kluczowe znaczenie dla naszego dalszego rozwoju.

Przedstawione rozwiązania odpowiadają na współczesne oczekiwania, np. w zakresie izolacji akustycznej i termicznej, czy niskich kosztów eksploatacji. Ściany z keramzytowych bloczków i pustaków Leca pomogły zapewnić zarówno komfort akustyczny w portugalskiej szkole, jak i wysoki standard wypoczynku ludziom oraz odpowiednie warunki życia koniom w gospodarstwie agroturystycznym niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego.

Mając na uwadze wymagania środowiskowe dotyczące np. oczyszczania wody czy energooszczędności, zaoferowaliśmy pasywne domy zbudowane z bloczków Leca®, oraz najczystszą w historii wodę pitną w Czechach.

Lekki keramzyt Leca® jest także odpowiedzią na zapotrzebowanie odnośnie wydajniejszych, szybszych i tańszych technologii budowlanych. Zapewnił niższe koszty i mniejsze nakłady pracy przy budowie mostu w Szczecinie, czy niezwykłej budowli w Szkocji (na zdjęciu).

Na koniec ciekawostka – produkty z keramzytu Leca® zainspirowały duńskich artystów do stworzenia serii niezwykłych rzeźb!

Mamy nadzieję, że nasz magazyn okaże się przydatny i inspirujący.

Magazyn BUILD

Magazyn BUILD możesz obejrzeć lub pobrać PDF