Użytkowanie


Użytkowanie

Na pierwszy rzut oka, w gotowym budynku czy wybudowanej drodze trudno jest dostrzec kulki keramzytu. Ich obecność można rozpoznać dzięki charakterystycznym właściwościom, które wykorzystywane są na przykład w budownictwie mieszkaniowym. Keramzyt Leca® zapewnia wysoki poziom komfortu cieplnego i akustycznego, a także przyczynia się do ograniczenia zużycia energii na ogrzewanie zimą i chłodzącą klimatyzację pomieszczeń latem. Co w ostateczności przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych a także ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Zobacz więcej ...


Dom architektki Kirsti Sveindal został wybudowany z bloczków Leca®

Przyjazne domy w technologii Leca®

Dlaczego domy zbudowane z keramzytobetonowych pustaków i bloczków Leca® są przyjazne dla mieszkańców? Zebraliśmy wiele opinii od zadowolonych właścicieli. Wynika z nich, że taki dom zapewnia dobrą izolację, zarówno przed zimnem, jak i upałem, a w pomieszczeniach utrzymuje się przyjazny klimat. Pełne bloczki również izolują od hałasu.

Keramzyt Leca® pomógł stworzyć „zielony raj” w sercu Liverpoolu.

Zielony raj w Liverpoolu | Wielka Brytania

Keramzyt Leca® pomógł stworzyć „zielony raj” w sercu Liverpoolu. W centrum nowoczesnego kompleksu Grosvenor Paradise, na dachu nad podziemnym parkingiem, utworzono unikalny ogród nadając krajobrazowi niezwykłej atrakcyjności. Keramzyt wspomaga odprowadzanie nadmiaru wód opadowych i podnosi komfort użytkowania tego atrakcyjnego terenu.

Materiał filtracyjny Filtralite® doskonale się sprawdził w największej norweskiej oczyszczalni ścieków Veas

Oczyszczalnia ścieków dla mieszkańców Oslo | Norwegia

W największej norweskiej oczyszczalni ścieków VEAS w Oslo materiał filtracyjny Filtralite® doskonale sprawdził się jako wyjątkowo trwałe podłoże dla procesu oczyszczania biologicznego w technologii biofiltracji. Po 25 latach eksploatacji, przy codziennym płukaniu, Filtralite® nie wykazuje istotnych oznak zużycia.

Pani Joanna marzyła o domu z naturalnych materiałów, więc wybrała technologię keramzytu

Keramzytowy dom w Wielkopolsce | Polska

Na budowę domu z keramzytu decyduje się coraz więcej inwestorów indywidualnych. Pani Joanna jest jedną z takich osób i dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Zawsze marzyła o domu zbudowanym z naturalnych materiałów. Przed planowaną inwestycją przeanalizowała wszelkie dostępne technologie i wybrała pustaki Leca® BLOK.

Ogród na dachu centrum Emporia w Malmö

Ogród na dachu centrum Emporia w Malmö | Szwecja

Na dachu centrum handlowego Emporia w szwedzkim Malmö znajduje się piękny ogród ze wspaniałym widokiem na cieśninę Öresund. Zielony dach ma wiele zalet. Tłumi hałas, zatrzymuje wody deszczowe i tym samym ogranicza częstotliwość podlewania roślin, a także dobrze izoluje termicznie dach zmniejszając zapotrzebowanie na energię.

Poidła z Leca® KERAMZYTEM chronią pszczoły przed utonięciem

Keramzyt pomaga dbać o pszczoły | Polska

Już Einstein powiedział, że gdy zbraknie pszczół na ziemi, człowiekowi pozostaną cztery lata. Ponad 80% roślin zapylanych jest przez te pożyteczne owady. Bez ich pracy wyginęłoby wiele gatunków roślin, a plony byłyby znacznie niższe. Jak zadbać o pszczoły, by te pożyteczne owady pozostawały w dobrej kondycji?

Dom wybudowany w systemie Leca®

Komfort życia w domu w systemie Leca® | Szwecja

Dom zbudowany z bloczków i keramzytu Leca® ma wiele zalet. W porównaniu z popularnymi, drewnianymi skandynawskimi domami, domy Leca® nie wymagają częstych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych. Ponadto cechują się doskonałą izolacją, zarówno w przypadku niskich, jak i wysokich temperatur, zapewniając korzystny mikroklimat użytkownikom.

Filtralite® oczyszcza wodę pitną w Oslo i w wielu innych miastach na całym świecie.

Czysta woda pitna dzięki Filtralite® | Norwegia

Stacja Uzdatniania Wody Oset w Oslo to największa tego typu instalacja w Skandynawii, oczyszczająca wodę pitną dla 90% mieszkańców stolicy Norwegii. Oznacza to filtrowanie 95 milionów metrów sześciennych wody rocznie, czyli 3.000 litrów na sekundę. Materiał filtrujący Filtralite® firmy Leca® odgrywa istotną rolę w tym procesie.

Keramzyt Leca® pomaga chronić miejsca gniazdowania ostrygojadów

Bezpieczne gniazdo | Finlandia

Fiński entuzjasta ptaków wynalazł sprytny sposób ochrony miejsc gniazdowania ostrygojadów. Zbudował podest na gniazdo a wewnątrz niego umieścił 4-5 cm warstwę keramzytu Leca®. Dobra izolacja termiczna i szybkie wysychanie lekkiego, ceramicznego kruszywa jeszcze bardziej sprzyjają gniazdowaniu w takim miejscu.

Pokrywy pływające z Leca® KERAMZYTU na zbiornikach z gnojowicą

Pokrywy pływające na zbiornikach z gnojowicą | Polska

W celu redukcji emisji gazów powstających przy hodowli trzody chlewnej na lagunach z gnojowicą wykonano pokrywy z Leca® KERAMZYTU. Mają one za zadanie ograniczać emisję gazów (głównie amoniaku) z płynnych odchodów zwierzęcych. Takie rozwiązanie można stosować w zbiornikach otwartych naziemnych czy otwartych zagłębionych (w tym lagunach).