Filmy

W tej sekcji znajdują się filmy przedstawiające poprawne wykonywanie prac z wykorzystaniem produktów Leca®. Aby dowiedzieć się więcej o różnym zastosowaniu tego kruszywa, warto także odwiedzić zakładkę z rozwiązaniami lub zadać pytanie doradcom.

Zobacz więcej

Krótka animacja, która pokazuje zasadę działania keramzytu przy posadawianiu dróg na słabonośnych gruntach.

Strop drewniany - remont

Film prezentuje w nowoczesny sposób, remont stropu drewnianego z wykorzystaniem Leca KERAMZYTU. Przedstawione rozwiązanie pozwala poprawić izolacyjność akustyczną stropu, zniwelować ugięcie stropu i wykonać posadzkę z paneli, wykładziny lub płytek.

Wodoprzepuszczalność keramzytobetonu

Betony jamiste wykonane z Leca® KERAMZYTU charakteryzują się znakomitą wodoprzepuszczalnością. Film pokazuje jak to wygląda w praktyce.

Zagęszczanie keramzytu

Zagęszczenie to bardzo istotny element prac wykonywanych z użyciem Leca® KERAMZYTU. W zależności od zakresu i rodzaju robót można to wykonać na kilka sposobów.

 

Wykonanie szprycu cementowego na keramzycie

W niektórych przypadkach zalecane jest wykonanie na powierzchni keramzytu szprycu cementowego. Film pokazuje kilka praktycznych sposobów jego wykonania.

Lekkie kruszywo ceramiczne Leca®

A co to jest keramzyt? Gdzie rozpoczęto jego produkcje? O tym wszystkim opowiedzą doradcy, którzy od wielu lat pomagają w zastosowaniu tego materiału na rynku polskim.

Trwałe izolacje z keramzytowych kulek

Czy keramzyt to dobry materiał do izolacji? Jak się ma keramzyt w porównaniu do innych materiałów izolacyjnych? Ten krótki film pozwoli obiektywnie ocenić przydatność keramzytowych kulek do izolacji.

Podłoga na gruncie – Leca® KERAMZYT 3 w 1

Dlaczego warto stosować keramzyt przy wykonaniu podłogi na gruncie? Jak to zrobić i jakiego keramzytu użyć? W jakich obiektach można stosować takie rozwiązanie? W przygotowanym materiale znajdują się najważniejsze informacje i przykładowe obiekty.

Drenaż – keramzyt zamiast żwiru

Czy keramzyt nadaje się do wykonania drenażu? Jakie korzyści daje jego zastosowanie? Jak bezpiecznie wykonać drenaż? W tym odcinku doradcy odpowiedzą na te oraz inne pytania.

Keramzytowe izolacje rur przed przemarzaniem

Czy można wykorzystać keramzyt do ochrony rurociągów przed przemarzaniem? Czy keramzyt jest wystarczająco trwały? Kiedy nie stosować keramzytu? To tylko kilka z tematów poruszanych przez doradców w tym odcinku.

Układanie płytek tarasowych z użyciem keramzytu

Pokazujemy dwa sposoby układania płytek tarasowych na wypełnieniu z Leca® KERAMZYTU. Dzięki którym uzyskujemy stabilne i lekkie podłoże o dużej wodoprzepuszczalności, zdolne do przenoszenia średnich i dużych obciążeń.

Podłoga na gruncie 1

Ciepła podłoga na gruncie z izolacją z Leca® KERAMZYTU układanego luzem. Jedna warstwa tego lekkiego kruszywa zastępuje 3 inne: podsypkę, podłoże i izolację.
Zobacz rozwiązania podłogi na gruncie.

Podłoga na gruncie 2

Ciepła podłoga na gruncie z izolacją z Leca® KERAMZYTU układanego w workach 55 l. Proste rozwiązanie szczególnie polecane w sytuacjach, kiedy czas jest kluczowym czynnikiem.

Spacer po keramzycie

Czasami firmy budujące drogi mają wątpliwości odnośnie zagęszczania podłoża z keramzytu. Pytają, czy to jest możliwe i jak to robić. Na filmie widzimy, że to wcale nie jest trudne. A po zagęszczonym keramzycie można nawet spacerować, a jak to sami zobaczcie...

Układanie keramzytu pompą

Do izolacji stropu nad podziemnym parkingiem na budowie osiedla mieszkaniowego w Iławie zastosowano Leca® KERAMZYT. Podanie i ułożenie keramzytu odbyło się za pomocą pompy, co znacznie ułatwiło i przyspieszyło prace.

Pompowanie keramzytu

Keramzyt można podawać pompą do wysokości kilku pięter, co znacznie przyspiesza proces jego rozkładania na powierzchni dachu, stropu. Film został nagrany podczas realizacji obiektów Afrykarium we wrocławskim ZOO.
Przeczytaj wywiad z projektantką i wykonawcą zielonych dachów.

Keramzyt na każdym kroku

Krótki film 3D o geotechnicznych i infrastrukturalnych zastosowaniach keramzytu Leca®. Kruszywo jest niezastąpione przy budowie tuneli, portów, dróg, przyczółków mostowych, zielonych dachów, wypełnieniach i zasypkach (film z napisami w języku angielskim).

Budowa Mostu Brdowskiego

Relacja dzień po dniu z przebiegu budowy mostu drogowego nad Odrą oraz drogi dojazdowej, gdzie z racji występowanie gruntów słabonośnych zastosowano Leca® KERAMZYT. Pozwoliło to zmniejszyć koszty tych prac aż o 50%!

Ciepły, suchy dom

Przyszły inwestor porównuje dostępne, popularne materiały budowlane pod kątem zatrzymywania wilgoci i utraty walorów termoizolacyjnych. Eksperyment został przeprowadzony na placu budowy a zaprezentowane testy można łatwo wykonać we własnym zakresie.

Budowa osiedla z Leca® BLOK

Osiedle domów szeregowych powstało z keramzytobetonowych pustaków i bloczków Leca® BLOK. Film opowiada o tym jak wykonywano poszczególne etapy prac stanu surowego.

Please register your details first

Areas of interest